سلطه اپل بر بازار تبلت؛ سهم ۳۷ درصدی آیپدها در فصل اول ۲۰۲۱

سلطه اپل بر بازار تبلت؛ سهم ۳۷ درصدی آیپدها در فصل اول ۲۰۲۱

سلطه اپل بر بازار تبلت؛ سهم ۳۷ درصدی آیپدها در فصل اول ۲۰۲۱

میزان فروش آیپدهای اپل در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبلش در حدود ۳۳ درصد افزایش یافت، اما روند صعودی متوقف نشده و داده‌های کانترپوینت نشان می‌‌‌دهند میزان فروش این شرکت در سه ماهه اول ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال رشد داشته و به سهم ۳۷ درصدی در بازار دست یافته است.

داده‌های آماری کانترپوینت نشان می‌دهند سهم بازار ۳۰ درصدی آیپد اپل در فصل اول ۲۰۲۰ به ۳۷ درصد در سه ماهه اول سال جاری میلادی افزایش پیدا کرده است.

براساس گزارش منتشر شده از سوی کانترپوینت، فصل اول ۲۰۲۱ میزان فروش تبلت در بازارهای جهانی رشد چشمگیر و سالانه ۵۳ درصدی را تجربه کرده است.

به دنبال همه‌گیری کرونا، تولیدکنندگان با افزایش تقاضا برای تبلت‌ها در بازارهای جهانی روبرو شدند. در این میان،‌ اپل و سامسونگ بیش از سایر تولیدکنندگان با افزایش تقاضای خرید روبرو بودند و همین مسئله باعث شد بتوانند فروش خوبی را برای خود رقم بزنند. در این بین هواوی به دلیل تحریم‌های ایالات متحده نتوانست فروش خوبی را تجربه کند.

«لیز لی»، تحلیلگر ارشد کانترپوینت می‌گوید:

«مدل‌های اصلی آیپد در حدود ۵۶ درصد کل فروش آیپد را در سه ماهه اول ۲۰۲۱ به خود اختصاص داده‌اند. آیپد ایر و آیپد پرو نیز به ترتیب با سهم بازار ۱۹ و ۱۸ درصدی در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.»

باتوجه به اینکه کاربران به قیمت و قابل حمل بودن چنین دستگاه‌هایی اهمیت می‌دهند،‌ آیپد ۸ توانست عنوان پرفروش‌ترین مدل را از آن خود کند و آیپد ایر ۴ نیز در جایگاه دوم نشست. لیز لی می‌گوید آیپد پرو با چیپ M1 نیز توانسته در مرکز توجه کاربران قرار بگیرد. به نظر می‌رسد این مدل بتواند در فصل سوم ۲۰۲۱ فروش خوبی را از آن خود کند و تا پایان سال این روند صعودی فروش ادامه داشته باشد. اپل نیز مانند بسیاری دیگر از شرکت‌ها، با مشکل تامین تراشه دست و پنجه نرم می‌کند و باید دید آیا این مسئله می‌تواند تاثیری روی روند فروش کوپرتینویی‌ها داشته باشد یا خیر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل