همکاری مشترک تولید کنندگان چینی برای توسعه فناوری شارژ‌ سریع یکپارچه استاندارد

همکاری مشترک تولید کنندگان چینی برای توسعه فناوری شارژ‌ سریع یکپارچه استاندارد

همکاری مشترک تولید کنندگان چینی برای توسعه فناوری شارژ‌ سریع یکپارچه استاندارد

گروهی از تولیدکنندگان چینی موبایل متشکل از شرکت‌های شیائومی، اوپو، ویوو، هواوی و آنر روی توسعه فناوری شارژ‌ سریع یکپارچه استاندارد کار می‌کنند که ممکن است در آینده‌ نه چندان دور بتواند فناوری یکپارچه‌ شارژ را برای دستگاه‌های آنها به ارمغان بیاورد.

طی سال‌های اخیر، فناوری شارژ سریع در گوشی‌های هوشمند پیشرفت خوبی داشته است و بدون شک سازندگان موبایل‌های چینی در رشد آن، تاثیر چشمگیری داشته‌اند. اما عدم استفاده از پروتکل یکسان و بهره‌گیری از فناوری‌های انحصاری توسط هر تولیدکننده، موجب شده تا دارندگان یک برند خاص نتوانند امکان استفاده از شارژرها و لوازم جانبی سایر برندها را داشته باشند. به نظر می‌رسد چنین مشکلی به زودی رفع شود زیرا جمعی از شرکت‌های چینی فعال در عرصه ساخت موبایل‌ها سعی دارند به صورت مشترک به استاندارد شارژ‌ سریع یکپارچه دست پیدا کنند. 

به تازگی سندی به زبان چینی منتشر شده که از همکاری مهم‌ترین شرکت‌های چینی سازنده موبایل خبر می‌دهد. هزینه بالای ساخت و توسعه قطعات اختصاصی برای هر برند، از دلایل اصلی تشکیل این اتحاد است. همچنین عدم پشتیبانی از لوازم جانبی سایر تولیدکنندگان موجب می‌شود در بلند مدت شاهد افزایش تولید زباله‌های الکترونیک باشیم. 

علاوه بر آنر، هواوی، اوپو، ویوو و شیائومی نام برخی دیگر از نهادهای فناوری مهم چین مانند Rockchip و آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات ملی چین نیز در سند گفته شده دیده می‌شود. مشخص است که دستیابی به استاندارد شارژ‌ سریع یکپارچه در آینده نزدیک امکان‌پذیر نخواهد بود و پذیرش استاندارد نهایی توسط تولیدکنندگان و بهره‌گیری از آن در خط تولید و معرفی محصولات جدید مبتنی بر آن نیازمند زمان زیادی خواهد بود. اما در نهایت مصرف‌کنندگان نهایی و خریداران موبایل‌های دارای چنین قابلیتی می‌توانند برنده نهایی چنین توافقی باشد زیرا دیگر نگرانی بابت خرید محصولی جدید از برند دیگر و تهیه لوازم جانبی و شارژر سریع نخواهند داشت.

رقابت میان شرکت‌ها برای عرضه محصولاتی با پشتیبانی از فناوری شارژ فوق سریع در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. چندی پیش شیائومی اعلام کرد که موفق به توسعه شارژ سریع ۲۰۰ واتی شده است که می‌تواند تنها در طی هشت دقیقه اقدام به شارژ‌ کامل یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی کند. همچنین شارژ بی‌سیم سریع ۱۲۰ واتی نیز می‌تواند باتری با ظرفیت گفته شده را تنها در ۱۷ دقیقه به صورت کامل شارژ کند که رقم حیرت‌انگیزی محسوب می‌شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل