اپل با عرضه ۳۰.۱ میلیون دستگاه گجت پوشیدنی صدرنشینی فصل اول ۲۰۲۱ را از آن خود کرد

اپل با عرضه ۳۰.۱ میلیون دستگاه گجت پوشیدنی صدرنشینی فصل اول ۲۰۲۱ را از آن خود کرد

اپل در سه ماهه اول سال جاری میلادی با سهم ۲۸.۸ درصدی صدرنشین بازار پوشیدنی ها و سامسونگ با سهم ۱۱.۳ درصدی و پیشی گرفتن از شیائومی در جایگاه دوم قرار گرفته است. طبق تحقیقات انجام شده این شرکت در این سه ماهه ۱۱.۸ میلیون دستگاه پوشیدنی شامل ساعت‌های هوشمند، دستبندهای تناسب اندام و ایربادز بی‌سیم به بازار عرضه کرده است.

سامسونگ در بازار جهانی محصولات پوشیدنی سالانه ۳۵.۷ درصد رشد را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ تجربه کرده است. این شرکت نسبت به سه ماهه اول سال گذشته محموله‌های خود را از ۸.۷ میلیون به ۱۱.۸ میلیون واحد افزایش داده است. در نتیجه سهم دستگاه‌های پوشیدنی سامسونگ در سراسر جهان نسبت به سال قبل رشد بسیار کمی داشته و غول فناوری کره‌ای ۱۱.۳ درصد از بازار این محصولات را در اختیار دارد.

در حال حاضر، اپل با ۳۰.۱ میلیون محموله و ۲۸.۸ درصد سهم بازار، رهبر اصلی بازار دستگاه‌های پوشیدنی جهان محسوب می‌شود. پس از سامسونگ، شیائومی در این فهرست دیده می‌شود که ۱۰.۲ میلیون دستگاه به بازار عرضه کرده و ۹.۷ درصد از بازار دستگاه‌های پوشیدنی سه ماهه اول سال را به دست آورده است. سال گذشته میلادی شیائومی در رتبه دوم این لیست قرار گرفته بود اما سامسونگ توانست پس از یک سال از رقیب خود پیشی بگیرد.

هدفون‌های کاملا بی‌سیم سامسونگ از جمله گلکسی بادز لایو، پرو و پلاس به موفقیت این شرکت کمک بسیار زیادی کرده است. همچنین محصولات پوشیدنی شرکت JBL که زیر مجموعه سامسونگ محسوب می‌شد نیز کمک زیادی به شرکت فناوری کره‌ای کرده است.

علاوه بر عملکرد جهانی، سامسونگ همچنین با عرضه ۳.۵ محموله در سه ماهه اول سال رتبه دوم اروپا را نیز به دست آورده است. البته در این دسته نیز رتبه اول در اختیار اپل قرار دارد. در سال گذشته میزان محموله‌های این شرکت در اروپا ۲.۸ میلیون اعلام شده بود که به نظر می‌رسد سامسونگ به خوبی توانسته عملکرد خود در اروپا را بهبود بخشد.

البته علیرغم افزایش محموله‌های سامسونگ، سهم این شرکت در بازار اروپا نسبت به سال گذشته از ۱۶.۸ درصد به ۱۶.۱ درصد کاهش یافته است. همچنین سهم اپل نیز در همین مدت بیش از ۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato