دست پرورده عجیب برابوس؛ راکت برابوس 900 G کلاس

دست پرورده عجیب برابوس؛ راکت برابوس 900 G کلاس

راکت برابوس، پروژه کاملا جدید تیونر پر آوازه آلمانی شامل محصولات شاخص شرکت مرسدس بنز می‌شود که از جمله آنها می‌توان به مرسدس AMG GT63 S اشاره کرد. در لغت راکت به معنای سطح بالای قدرت و شتاب گیری است.

حال جدیدترین محصولی که برابوس به سراغ آن رفته است مرسدس بنز G63 است که تغییرات ظاهری و فنی شگرفی را تجربه کرده است. برابوس تنها ۲۵ دستگاه از این ابر شاسی بلند تولید خواهد کرد و قیمت هر دستگاه برابر با ۶۸۱،۶۰۰ دلار آمریکا است.

برابوس حجم موتور V8 دو توربوشارژر را به ۴.۵ لیتر رسانده تا حداکثر قدرت این موتور به ۹۰۰ اسب بخار برسد. حداکثر گشتاور نیز برابر با ۱۲۵۰ نیوتن متر است. گرچه این میزان گشتاور به صورت الکترونیکی بروی ۱۰۵۰ نیوتن متر محدود شده است.

برابوس برای رسیدن به این قدرت تغییرات مکانیکی زیادی را در موتور خودرو داده است که از مهم ترین آنها می‌توان به تعویض توربوشارژرها، استفاده از دون پایپ و سیستم اگزوز اختصاصی، پیستون های فورج کاری شده و شاتون های ماشین کاری شده اشاره کرد.

این نیرو توسط یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک به هر چهارچرخ ارسال می‌شود.

راکت برابوس ۹۰۰ G کلاس برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۳.۷ ثانیه زمان احتیاج دارد. حداکثر سرعت نیز به ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

برابوس از یک اسپویلر سقفی بزرگ، سپر با طراحی جدید، اسکوپ بر روی کاپوت و چرخ های ۲۴ اینچی فورج کاری شده با طرح فیبر کربنی استفاده کرده است.

سیستم تعلیق نیز با قابلیت تنظیم ارتفاع به میزان ۴۵ میلی متر از دیگر نکات مهم فنی این ابر شاسی بلند به حساب می‌آید.

برابوس با جزئیات خاص تغییرات زیادی را در جای جای کابین انجام داده است که از جمله آنها می‌توان به چرم سیاه رنگ و استفاده از فیبرکربن اشاره کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato