ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مک‌های مجهز به پردازنده‌های اینتل بطور رسمی از ویندوز ۱۱ پشتیبانی نمی‌کنند

مایکروسافت چند روز پیش از ویندوز 11 رونمایی و حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرایش را هم اعلام کرد. این سیستم عامل که طراحی تازه و قابلیت‌های جدیدی مانند امکان اجرای اپ‌های اندرویدی دارد، اما ...

مایکروسافت چند روز پیش از ویندوز 11 رونمایی و حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرایش را هم اعلام کرد. این سیستم عامل که طراحی تازه و قابلیت‌های جدیدی مانند امکان اجرای اپ‌های اندرویدی دارد، اما کاربران کامپیوترهای مک مجهز به پردازنده‌های اینتل نمی‌توانند بطور رسمی ویندوز ۱۱ را روی سیستم‌شان نصب کنند.

ویندوز سیستم عاملی است که می‌توان آن را روی دستگاه‌های مختلفی اجرا کرد، اما محدودیت‌هایی که ردموندی‌ها برای ویندوز 11 درنظر گرفته‌اند، تغییراتی در این موضوع ایجاد می‌کند. در کنار مشخصات مربوط به میزان رم و فضای ذخیره‌سازی، دو مورد در حداقل سیستم مورد نیاز مدنظر مایکروسافت برای کاربران مشکل ایجاد می‌کند: پردازنده‌ها و پشتیبانی از TPM 2.0.

طبق گفته ردموندی‌ها، ویندوز ۱۱ تنها از پردازنده‌های نسل هشتم اینتل و مدل‌های جدیدتر و رایزن ۲۰۰۰ و جدیدتر بطور رسمی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، کامپیوترها برای نصب این سیستم عامل و ارتقای رایگان از ویندوز ۱۰ به آن، باید از TPM 2.0 پشتیبانی کنند.

مک ویندوز ۱۱

در مقاله‌ای بطور کامل شما را با چیپ TPM یا ماژول پلتفرم مورد اعتماد آشنا کردیم. این فناوری که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، در بسیاری از کامپیوترها حضور ندارد و به همین دلیل احتمالا کاربران از امکان اجرای ویندوز 11 محروم می‌شوند. در کنار برخی محصولاتی که در حال حاضر به ویندوز ۱۰ مجهز شده‌اند، هیچ‌کدام از مک‌های دارای پردازنده‌های اینتل هم بطور رسمی از سوی ویندوز ۱۱ پشتیبانی نمی‌شوند.

اپل پشتیبانی از استاندارد TPM 2.0 را به مک‌های مجهز به اینتل نیاورده، بنابراین هیچ کدام از آن‌ها بطور رسمی با ویندوز 11 سازگار نیستند. اگرچه کوپرتینویی‌ها می‌توانند با آپدیت فریمور پشتیبانی از TPM 2.0 را فعال کنند، ولی با توجه سیاست این کمپانی که در حال مهاجرت به پردازنده‌های اپل سیلیکون است، چنین رویکردی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

علاوه بر این، هیچ‌کدام از مک‌های مجهز به اپل سیلیکون هم نمی‌توانند بطور بومی ویندوز را اجرا کنند. بنابراین اگر می‌خواهید ویندوز ۱۱ را روی کامپیوتر مک خود امتحان کنید، باید به سراغ ماشین مجازی بروید. ویندوز 11 در پاییز پیش رو از راه می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی