واتس‌اپ می‌خواهد قابلیت ارسال پیام صوتی را بازطراحی کند

واتس‌اپ می‌خواهد قابلیت ارسال پیام صوتی را بازطراحی کند

واتس‌اپ می‌خواهد قابلیت ارسال پیام صوتی را بازطراحی کند

وب‌سایت «WABetaInfo» ویدیوی کوتاهی از ضبط پیام صوتی در پیام‌رسان واتس‌اپ منتشر کرده که شکل موج جدید این قابلیت را به نمایش می‌گذارد و البته می‌توان پیش از ارسال پیام، آن را نیز گوش کرد. انتظار می‌رود این ویژگی‌ در آینده نه چندان دور در اختیار کاربران قرار بگیرد.

با توجه به گزارش‌ منتشر شده، واتس‌اپ در حال حاضر این قابلیت را به صورت محدود برای کاربران سیستم عامل iOS تست می‌کند ولی هنوز نسخه بتا آن در دسترس عموم کاربران قرار ندارد.

اردیبهشت‌ماه امسال همین وب‌سایت در گزارش دیگری گفته بود که واتس‌اپ درنظر دارد روی توسعه قابلیت کاربردی و جدید گوش دادن به پیام صوتی قبل از ارسال برای کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS کار‌ کند. حالا گزارش جدید، دمویی از تست این قابلیت در سیستم عامل iOS را نشان می‌دهد.

دموی تهیه شده از قابلیت جدید توسط وب‌سایت WABetaInfo نشان می‌دهد وقتی کاربر در حال ضبط پیام صوتی است،‌ امواج صوتی دقیقا مشابه زمان ضبط کردن پیام صوتی در اینستاگرام قابل رویت است. همان‌طور که گفته شد، این ویژگی هنوز در دسترس عموم کاربران قرار ندارد.

واتس‌اپ

در حین ضبط صدا، امواج صوتی در زمان واقعی نمایش داده می‌شوند. کاربر می‌تواند در حین ضبط، عملیات را متوقف کرده و پیام صوتی را گوش دهد. در حال حاضر کاربران واتس‌اپ چنین امکانی را در اختیار ندارند و نمی‌توانند قبل از ارسال پیام، صدای خود را بشنوند.

ممکن است بارها برای شما چنین وضعیتی پیش آمده باشد که پیام صوتی را برای مخاطبی ارسال کرده باشید ولی بعد از ارسال با گوش دادن به همان پیام صوتی متوجه شده‌اید که بهتر بود پیام خود را به شکل دیگری مطرح می‌کردید. در چنین شرایطی معمولا مجبور می‌شویم پیام صوتی ارسال شده را حذف کنیم و مخاطب به راحتی متوجه می‌شود که ما پیامی را ارسال کرده و پشیمان شده‌ایم.

ویژگی جدید واتساپ به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند قبل از ارسال پیام، به صدای ضبط شده گوش دهند و بعد از حصول اطمینان نسبت به ویس ضبط شده، آن را برای مخاطب یا مخاطبان احتمالی خود ارسال کنند. هنوز هیچ گونه اطلاعاتی در مورد زمان انتشار قابلیت جدید مطرح نشده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل