مسابقه درگ بوگاتی شیرون و خودروی فرمول یک ردبول [تماشا کنید]

مسابقه درگ بوگاتی شیرون و خودروی فرمول یک ردبول [تماشا کنید]

مسابقه درگ بوگاتی شیرون و خودروی فرمول یک ردبول [تماشا کنید]

مت واتسون و دیگر همکاران وی در وبسایت Carwow که علاقه زیادی به مسابقات درگ دارند، این بار به سراغ بوگاتی شیرون رفته و آن را در برابر خودروی فرمول یک ردبول قرار داده‌اند. ویدیوی این رویارویی به یکی از سوژه‌های داغ شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده، طوری که اندکی پس از بارگذاری رتبه اول را در بین پربازدیدهای یوتیوب کسب کرد.

خودرویی که ردبول در اختیار Carwow گذاشته، حامل کد RB7 بوده و در رقابت‌های سال ۲۰۱۱ به مقام قهرمانی دست پیدا کرده است. موتور ۲.۴ لیتری V8 و تنفس طبیعی این خودرو ۷۵۰ اسب بخار قدرت دارد و نیروی تولیدی آن به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. وزن این خودرو فقط ۶۵۰ کیلوگرم است و مت واتسون قیمت آن را ۶۲.۵ میلیون پوند تخمین می‌زند.

در مقابل بوگاتی شیرون ۱۹۹۵ کیلوگرم وزن دارد و موتور ۱۶ سیلندر آن ۱۴۷۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. برخلاف RB7 هر چهار چرخ این ابرخودروی فرانسوی از نیروی تولیدی موتور بهره‌مند هستند.

وظیفه هدایت خودروی فرمول یک ردبول، به قهرمان اسبق این رقابت‌ها یعنی دیوید کولتارد سپرده شده، بوگاتی شیرون هم توسط مالک جوان آن هدایت می‌شود. با این پیش‌زمینه حالا دعوت می‎‌کنیم این رویارویی بسیار هیجان‌انگیز و پربازدید را تماشا فرمایید.

چنانچه به هر دلیلی امکان تماشای ویدیوی فوق را ندارید، باید اشاره کنیم مت واتسون سه بار بین شیرون و RB7 مسابقه درگ برگزار می‌کند که در هر سه بار، این خودروی فرمول یک ردبول است که زودتر به خط پایان مسیر یک چهارم مایل می‌رسد. البته در برخی تلاش‌ها و در ابتدای حرکت شیرون از رقیب خود پیش می‌افتد، اما نمی‌تواند برتری خود را تا پایان حفظ کند. رکورد ثبت شده برای این دو خودرو در مسافت یک چهارم مایل عبارتند از ۹.۲ و ۹.۶ ثانیه.

اما در مسابقه درگ با سرعت اولیه ۵۰ مایل (۸۰ کیلومتر) در ساعت که در مسافت یک مایل (۱.۶ کیلومتر) برگزار می‌شود، بوگاتی شیرون قدرت‌نمایی کرده و علی‌رغم عقب افتادن در ابتدا، زودتر از رقیب و با سرعت ۲۰۵ مایل (۳۳۰ کیلومتر) از خط پایان عبور می‌کند.

در بخش ترمزگیری با سرعت ۱۰۰ مایل یا ۱۶۰ کیلومتر خودروی ردبول RB7 در مسافت کوتاه‌تری متوقف شده و پیروز مسابقه می‌شود. با اینحال باید اذعان کرد که با توجه به وزن بسیار بیشتر بوگاتی که در حدود سه برابر بیشتر از خودرو فرمول یک مورد بررسی است، عملکرد سیستم ترمز شیرون واقعا خارق العاده به نظر می رسد، چرا که میزان اختلاف مسافت ترمز گیر در قیاس با وزن دو خودرو چندان زیاد نیست.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل