همه چیز درباره آیفون 13
درخشش تسلا مدل S پلید تیونینگ شده در مسابقات پایکس پیک

درخشش تسلا مدل S پلید تیونینگ شده در مسابقات پایکس پیک

تیم Unplugged Performance با استفاده از یک دستگاه تسلا مدل S پلِید ارتقا یافته، توانست رکوردی شگفت‌انگیز در رقابت‌های رالی پایکس پیک (Pikes Peak) امسال ثبت کند. این خودرو که توسط رندی پابست (Randy Pobst) راننده ۶۴ ساله آمریکایی و قهرمان اسبق مسابقات اتومبیل‌رانی هدایت می‌شد، در زمان ۶:۵۷.۲ مسیر مسابقه را پشت سر گذاشت و زودتر از شمار زیادی از مطرح‌ترین رقبا به خط پایان رسید.

آقای پابست به ستایش از عملکرد خودروی خود پرداخته و قدرت آن را بسیار زیاد توصیف کرده است. از دید وی لاستیک‌های یوکوهامای به کار برده شده در این خودرو عالی بوده و ترمزها و سیستم تعلیق نیز عملکرد بسیار خوبی دارند.

تسلا مدل S پلید تیونینگ Unplugged Performance از بین ۵۵ رقیب موجود، ۴۵ رقیب را کنار زده که در بین آنها یک خودروی مسابقه‌ای کلاس LMP3 هم دیده می‌شود. رکورد این خودرو در کلاس مدل‌های نمایشی، اختلاف قابل توجهی با رقبا دارد. در زیر می‌توانید بخشی از این رکوردها را مشاهده فرمایید:

Randy Pobst; 2021 Tesla Model S Plaid,  ۶:۵۷.۲۲۰

Nick Robinson; 2017 Acura NSX,  ۷:۱۴.۷۰۴

Jordan Guitar; 2021 Acura TLX,  ۷:۵۳.۶۱۵.

Gregoire Blachon;  ۲۰۲۱ VW Bug Proto TRI-TDI Diesel,  ۷:۵۸.۶۶۱

Joshua Allan; 2021 Tesla Model 3, 8:16.778

Johan Schwartz; 2021 American X Kart CrossKart, 8:29.589

Shawn Bassett; 1974 Datsun 240Z,  ۹:۱۹.۴۷۵

Daijiro Yoshihara; 2018 Tesla Model 3;  ۱۱:۴۱.۱۶۲

همانطور که در نتایج فوق قابل مشاهده است، به غیر از مدل S پلید تیم Unplugged Performance دو دستگاه مدل ۳ نیز در رقابت‌ امسال حضور داشتند که البته رکوردهای کسب شده توسط آنها به مراتب ضعیف‌تر است.

بد نیست اشاره کنیم بهترین رکورد برای خودروهای برقی، سال قبل به وسیله یک دستگاه تسلا مدل ۳ پرفورمنس به رانندگی Blake Fuller ثبت شده؛ رکورد این راننده در مقایسه با رکورد رندی پابست ۲ ثانیه بهتر است.

ناگفته نماند امسال به خاطر وجود برف و مه بسیار شدید، مسیر مسابقه پایکس پیک کوتاه‌تر از سایر ادوار و برابر با ۹ مایل (۱۴.۴ کیلومتر) بود. در حالت عادی این مسیر ۱۲.۴۲ مایل (حدود ۲۰ کیلومتر) طول و ۱۵۶ پیچ تند دارد و ارتفاع نقطه آغازین و انتهایی آن به ترتیب برابر با ۲۸۶۲ و ۴۳۰۲ متر است. بهترین رکوردی هم که امسال ثبت شده، ۵ دقیقه و ۵۵ ثانیه است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato