ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

ایلان ماسک برای دفاع از خرید سولارسیتی توسط تسلا به دادگاه می‌رود

ایلان ماسک ۲۱ تیر به دادگاه می‌رود تا از معامله خرید شرکت سولارسیتی (SolarCity) توسط تسلا دفاع کند. شرکت SolarCity متعلق به خویشاوندان ماسک بود و در سال ۲۰۱۶ به زیرمجموعه تسلا اضافه شد. شاکیان ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ تیر ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۰

ایلان ماسک ۲۱ تیر به دادگاه می‌رود تا از معامله خرید شرکت سولارسیتی (SolarCity) توسط تسلا دفاع کند. شرکت SolarCity متعلق به خویشاوندان ماسک بود و در سال ۲۰۱۶ به زیرمجموعه تسلا اضافه شد. شاکیان این پرونده که سهام‌داران تسلا هستند، معتقدند ماسک و هیئت مدیره تسلا برای جلوگیری از ورشکستگی SolarCity این کار را انجام داده‌اند.

ایلان ماسک دوشنبه هفته آینده به دادگاه می‌رود تا از تصمیم تسلا برای خرید SolarCity در برابر سهام‌داران خشمگین این شرکت دفاع کند. این پرونده در سال ۲۰۱۷ در دادگاه ثبت شد و شاکیان معتقد بودند که ماسک و سایر اعضای هیئت مدیره از جمله «کیمبال ماسک»، برادر ایلان در ازای زیان سهام‌داران خرد از این معامله نفع برده‌اند.

ماسک در آن زمان ۲۲ درصد از سهام SolarCity را در اختیار داشت و مدیره هیئت مدیره آن شرکت بود. وکیل شاکیان پرونده می‌گوید کل غرامتی که آن‌ها به دنبالش هستند مبلغی بین ۲.۲ تا ۲.۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود. اما اگر تسلا پرونده را ببازد، احتمالا جریمه کمتری پرداخت خواهد کرد ولی تصمیم نهایی با قاضی خواهد بود.

در این پرونده گفته شده که شرکت SolarCity همواره در سودآوری ناکام بوده و کوهی از بدهی به بار آورده بود. سرمایه‌های این شرکت با سرعتی غیرقابل کنترل در حال از دست رفتن بود و SolarCity در آن زمان ۳ میلیارد دلار بدهی داشت.

جلسه اول این دادگاه ابتدا برای ماه مارس ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده بود، ولی به خاطر شرایط ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا به تعویق افتاد. همه اعضای هیئت مدیره تسلا در ماه ژانویه پارسال بر سر پرداخت غرامت ۶۰ میلیون دلاری با شاکیان به توافق رسیدند، اما ماسک زیر بار این توافق نرفت و حالا به تنهایی باید در دادگاه حاضر شود.

شرکت سولارسیتی در سال ۲۰۰۶ توسط «لیندون ریو» و «پیتر ریو» تاسیس شد و در زمینه تولید پنل‌های خورشیدی فعالیت می‌کند. این دو برادر در سال ۲۰۱۷ شرکت SolarCity را ترک کردند تا روی استارتاپ‌های جدیدشان کار کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی