اسکوتر برقی جدید بی ام و معرفی شد؛ ۲۸۰ میلیون تومان برای ۴۲ اسب بخار

اسکوتر برقی جدید بی ام و معرفی شد؛ ۲۸۰ میلیون تومان برای ۴۲ اسب بخار

بی ام و به تازگی از یک اسکوتر برقی جدید با نام CE 04 پرده برداری کرده است که برد حرکتی آن به ۱۳۰ کیلومتر می‌رسد. این اسکوتر از یک موتور الکتریکی با حداکثر قدرت ۴۲ اسب بخار نیرو می‌گیرد که دقیقا در بین باتری با ظرفیت ۸.۹ kWh و چرخ عقب قرار گرفته است و در نسخه پایه بیش از ۱۱ هزار دلار (بیش از ۲۷۵ میلیون تومان) قیمت دارد.

حداکثر سرعت این موتور به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این اسکوتر در مدت زمان ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه به طور کامل شارژ می‌شود. اگر از شارژر سطح ۲ استفاده کنید این زمان به ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

این اسکوتر همانند خودروهای برقی از سیستم بازیاب انرژی بهره می‌برد و زمانی که اسکوتر در حال شتاب گیری نیست و یا در حال ترمزگیری است نیرو را به طور معکوس از چرخ به باتری انتقال می‌دهد.

بی ام و از ترمز مجهز به ۲ صفحه دیسک در جلو به سایز ۱۰.۴ اینچ به همراه ۴ پیستون و کلیپر ثابت و ترمز عقب مجهز به یک صفحه دیسک با ابعاد ۲۶۵ میلی متر استفاده کرده است.

همچنین سیستم ABS ساخت بوش نیز به طور جداگانه امکان کنترل را فراهم می‌کند تا ایمنی این وسیله نقلیه افزایش پیدا کند.

چرخ جلو ابعادی برابر با ۳.۵ در ۱۵ اینچ دارد و چرخ عقب نیز ۴.۵ در ۱۵ اینچ است.

فاصله بین دو محور نیز برابر با ۱۶۷۶ میلی متر است و زاویه فرمان با خط قائم بر محور جلو نیز برابر با ۲۶.۵ درجه و سطح مقطع زیر چرخ برابر با ۱۱۹ میلی متر است تا امکان مانور بالا در عین راحتی را به موتورسوار تقدیم کند.

بی ام و ۴ حالت رانندگی مختلف را برای این اسکوتر در نظر گرفته است و در حال ECO حداکثر برد حرکتی ممکن می‌شود.

این شرکت از یک صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی برای تنظیمات این موتور سیکلت استفاده کرده است. این صفحه نمایش قادر به نشان دادن نقشه، میزان شارژ باقی مانده و اطلاعاتی از این دست است.

بی ام و یک اپ نیز برای این اسکوتر طراحی کرده است و یک محفظه برای قرار دادن موبایل هوشمند با قابلیت شارژ وایرلسی نیز ایجاد کرده است.

این اسکوتر با برچسب قیمتی برابر با ۱۱،۷۵۷ دلار عرضه خواهد شد که در صورت سفارش پکیج موسوم به خاکستری متالیک هزینه ۲۲۵ دلاری به رقم بالا اضافه خواهد شد.

همچنین پکیج پریمیوم شامل چراغ جلو با قابلیت تطبیق، کابل سطح ۲ شارژر، گرم کن صندلی، ABS Pro و پایش سطح باد لاستیک در حدود ۱۶۵۰ دلار خرج بر روی دست موتور سوار خواهد گذاشت.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato