ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موبایل

کانترپوینت: فروش گوشی‌های ریفربیش شده در سال ۲۰۲۰ افزایش داشته است

گزارش جدید شرکت تحقیقاتی کانترپوینت وضعیت جهانی فروش گوشی‌های ریفربیش شده در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را با یکدیگر مقایسه کرده و پیش‌بینی جذابی نسبت به فروش آن در سال ۲۰۲۱ ارائه کرده است. به ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۵

گزارش جدید شرکت تحقیقاتی کانترپوینت وضعیت جهانی فروش گوشی‌های ریفربیش شده در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را با یکدیگر مقایسه کرده و پیش‌بینی جذابی نسبت به فروش آن در سال ۲۰۲۱ ارائه کرده است.

به گزارش کانترپوینت، فروش جهانی گوشی‌های ریفربیش شده در نیمه دوم ۲۰۲۰ نسبت به نیمه اول آن ۴ درصد افزایش یافته است. آمار کلی فروش هم در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ بهتر بود. بازار موبایل در سال ۲۰۱۹ شرایط خوبی نداشت و با افت محسوسی در حجم فروش دستگاه‌ها مواجه شد.

بسیاری از کشورها به موجب همه‌گیری ویروس کرونا با مشکلات اقتصادی متعددی روبرو شدند و افراد در خیلی از مناطق کارشان را از دست دادند. احتمالا همین مسئله باعث رشد فروش گوشی‌های دست دوم شده است. کانترپوینت می‌گوید تقاضا و عرضه گوشی‌های ریفربیش شده در سال ۲۰۲۰ افزایش قابل توجهی داشته و این رشد عمدتا مربوط به نیمه دوم سال بوده است. به‌علاوه، ظاهرا میزان فروش گوشی‌های دست دوم و تعویض گوشی‌های قدیمی با گوشی‌های جدید هم در تمام مناطق افزایش یافته است.

گوشی‌های ریفربیش شده

مناطقی که در گزارش کانترپوینت مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل ایالات متحده، آمریکای لاتین، اروپا، جنوب شرق آسیا، هند و آفریقاست. با وجود اینکه میانگین قیمت گوشی‌های ریفربیش شده اپل تا سه برابر بیشتر از سایر برندهاست، خریداران تمایل بیشتری به خرید محصولات این شرکت داشته‌اند. با این حال، فراگیری گسترده‌تر فناوری 5G در میان ۱۵۰ اپراتور موبایل در ۷۰ کشور مختلف موجب افزایش تمایل کاربران برای خرید گوشی‌های اپل نشده است.

بر اساس گزارش کانترپوینت، بازار گوشی‌های دست دوم در سال آینده در سطح جهانی مطلوب باقی خواهد ماند. با توجه به اینکه میانگین قیمت بسیاری از محصولات دست دوم خیلی پایین‌تر از محصولات نو است، می‌توانیم انتظار افزایش تقاضا در بازار را داشته باشیم. افزون بر این، عواملی مثل مشکلات تولید از جمله در بخش تامین تراشه هم می‌تواند بر عرضه محصولات جدید اثر بگذارد و کاربران را به خرید گوشی‌های ریفربیش شده و دست دوم متمایل‌تر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی