رنو ۵ توربو ۳ با ۴۰۰ اسب بخار قدرت توسط شرکت لجندا اتومبیلز معرفی شد

رنو ۵ توربو ۳ با ۴۰۰ اسب بخار قدرت توسط شرکت لجندا اتومبیلز معرفی شد

شرکت لجندا اتومبیلز (Legende Automobiles) که در زمینه بازسازی و بروزآوری مدل‌های کلاسیک فعالیت می‌کند، در پروژه جدید خود به سراغ رنو ۵ توربو رفته است. ماحصل این پروژه خودرویی به شدت جذاب، دوست‌داشتنی و البته نوستالژیک با نام کامل رنو ۵ توربو ۳ است که از لحاظ فنی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

از لحاظ ساختاری رنو ۵ توربو ۳ یا به اختصار R5 T3، به مدل اصلی وفادار باقی مانده و تمامی ویژگی‌های اصلی خود را حفظ کرده است. اما از نظر فنی و جنس بدنه تغییرات زیادی رخ داده، طوری که پنل‌های بدنه از فیبرکربن ساخته شده تا وزن خودرو تا حد امکان پایین بیاید. همچنین عرض خودرو نیز افزایش یافته تا امکان نصب رینگ‌های ۱۶ و ۱۷ اینچی عریض‌تر فراهم شود.

رنو R5 T3 بجای چراغ‌های سنتی، از چراغ‌های LED بهره می‌برد. البته در قاب چراغ‌ها تغییری صورت نگرفته تا ظاهر کلاسیک خودرو حفظ شود. شکاف مخصوص عبور هوا روی ستون C به احترام مدل‌های توربو ۱ و توربو ۲ طراحی شده‌، این شکاف نقشی تزئینی ندارد و در بهبود ایرودینامیک موثر است.

شیشه‌های عقب درون قابی از جنس فیبرکربن قرار دارند. در نمای پشت که بسیار عضلانی طراحی شده، یک اسپویلر سقفی به چشم می‌خورد. این اسپویلر به خاطر رنگ نارنجی که از روی ستون A امتداد پیدا کرده، تضاد جالبی را با رنگ بدنه بوجود آورده و رنو R5 T3 را اتومبیلی هیجان‌انگیز و اسپرت نشان می‌دهد.

دیفیوزر دو تکه و دو خروجی اگزوز گرد نمای عقب R5 T3 نیز برای ادای احترام به مدل اصلی است. این خودرو ارتفاع کمتری با زمین دارد و سیستم تعلیق آن در جلو از نوع دوبل جناغی و در عقب برگرفته از اتومبیل مسابقه‌ای R5 Maxi Turbo است.

در داخل کابین با فضایی ساده اما بسیار شیک روبرو هستیم. در این بخش تمامی اجزا با در نظر گرفتن طرح اصلی بازسازی شده و همه چیز ریشه در گذشته دارد. ضمن اینک تم نارنجی و خاکستری در این بخش نیز رعایت شده است.

در رنو ۵ توربو ۳ خبری از نشاندهنده‌های آنالوگ پشت فرمان نیست، چرا که آنها جای خود را به یک نمایشگر دیجیتال داده‌اند و اطلاعات لازم از طریق این نمایشگر ارائه می‌شود. فرمان دو شاخه با غربیلک خاص، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دو ناحیه‌ای و صندلی‌های اسپرت با ضخامت بسیار کم و همچنین حفاظت از کابین با لوله‌های مخصوص از دیگر ویژگی‌های کابین رنو ۵ توربو ۳ به شمار می‌روند.

فرمان رنو ۵ توربو ۳ طراحی بسیار خاصی دارد

موتور چهار سیلندر و توربوشارژ رنو ۵ توربو ۳ توانایی تولید ۴۰۰ اسب بخار قدرت را دارد. نیروی تولیدی توسط این موتور قدرتمند از طریق گیربکس سکوئنشال یا نمونه دستی به چرخ‌های عقب ارسال می‌شود. بد نیست بدانید خروجی موتور مدل استاندارد فقط ۱۵۸ اسب بخار بود و گیربکس ۵ سرعته دستی وظیفه انتقال قدرت را بر عهده داشت.

ناگفته نماند رنو ۵ توربو ۱ به تعداد ۱۸۲۰ دستگاه و توربو ۲ به تعداد ۳۱۶۷ دستگاه در زمان ۶ سال حضور روی خط تولید، راهی بازار شد. این امر به معنای آنست که لجندا اتومبیلز با جامعه آماری کوچکی روبرو است و باید منتظر ماند و دید چه تعداد از مالکان این مدل‌ها نسبت به بازسازی و ارتقای خودروی خود تمایل نشان خواهند داد. جالب اینکه این شرکت فرانسوی گفته قبل از کلید زدن پروژه تمامی صحبت‌ها و توصیه‌های مربوط به صرفه اقتصادی و سودده بودن را نادیده گرفته و عزم خود را جزم کرده تا بهترین نسخه از رنو ۵ را توسعه دهد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato