رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس: موانع ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بورس برطرف شود

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس: موانع ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بورس برطرف شود

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در نامه به وزیر اقتصاد دولت دوازدهم مدیریت سلیقه‌ای در بورس بر طرف شده و پذیرش شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان در فرابورس تسریع شود.

«مجتبی توانگر» رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد خواستار این شد که ضمن تسریع پذیرش شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان در فرابورس، انسداد فعلی که ناشی از نوعی مدیریت سلیقه‌ای است برطرف شود. او در این نامه تاکید کرده که بازار جدیدی به عنوان بازار هدف که قصد راه اندازی آن شنیده می‌شود نیز باید جدی‌تر تلقی بشود.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای دژپسند
وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی

با سلام و احترام،
مدتی است که شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان در صف ورود به بازار سرمایه و فرابورس قرار دارند. پیرو منویات مقام معظم رهبری در حمایت از فناوری بومی و رونق تولید و با توجه به اهمیت دسترسی شرکت‌های نوآور به بازار سرمایه خواهشمند است فرایند پذیرش این شرکت‌ها در فرابورس با رعایت ضوابط قانونی تسریع شود، همچنین لازم است به زمزمه‌هایی که پیرامون راه‌اندازی یک بازار جدید با عنوان بازار هدف به گوش می‌رسد، توجه جدی شود.

با توجه به موارد طرح شده در رسانه‌ها شرایط سرمایه‌گذاری در بازار هدف و موقعیتی که برای شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران در این بازار تعریف شده است در عمل نه تنها فرصتی تازه برای دانش‌بنیان‌ها محسوب نمی‌شود که پذیرش در این بازار نوعی تنبیه این شرکت‌های نوآور است.
لذا ضروری است که ضمن تسریع پذیرش این شرکت‌ها در تابلوهای موجود انسداد فعلی که ناشی از نوعی مدیریت سلیقه‌ای است برطرف شود.»

توانگر پیش‌تر نیز اعلام کرده بود باید دخالت دولت در بورس به حداقل برسد. شرکت‌های استارتاپی و دانش بنیان مدتهاست که قصد ورود به بورس را دارند ولی هنوز نتوانستند راهی از پیش ببرند. تابستان سال گذشته بود که اعلام شد چند شرکت برتر این حوزه وارد بورس خواهند شد و تا امروز این اتفاق رخ نداده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato