ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پردازنده‌های رایزن ۶۰۰۰
تکنولوژی

جدیدترین گزارش استیم از افزایش سهم پردازنده‌های AMD خبر می‌دهد

گزارش استیم برای ماه ژوئیه از راه رسید و طبق اطلاعات منتشر شده، ماه گذشته دوره خوبی برای پردازنده‌های AMD، گرافیک‌های Ampere و ویندوز ۷ بوده است. اگرچه AMD در حال بازپس‌گیری سهمی است که ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۲:۴۵

گزارش استیم برای ماه ژوئیه از راه رسید و طبق اطلاعات منتشر شده، ماه گذشته دوره خوبی برای پردازنده‌های AMD، گرافیک‌های Ampere و ویندوز ۷ بوده است. اگرچه AMD در حال بازپس‌گیری سهمی است که به دست اینتل افتاده، اما اثری از گرافیک‌های رادئون RX 6000 دیده نمی‌شود.

شرکت AMD که از ماه دسامبر ۲۰۲۰ در حال افزایش سهم پردازنده‌هایش در میان کاربران بود، در ماه ژوئن با یک افت غافل‌گیرکننده روبرو شد تا سهمش به ۲۸.۴۱ درصد برسد. حالا بر اساس گزارش جدید استیم، این شرکت در ماه گذشته سهم بازار خود را ۰.۷۸ درصد افزایش داد و آن را به ۲۹.۱۹ درصد رساند. هنوز از هر ۱۰ کاربر، ۷ نفر از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کنند ولی AMD فشار را بر رقیب اصلی خود بیشتر کرده است.

پردازنده‌های AMD

در بازار کارت‌های گرافیک، از پنج محصول برتر فقط دو مورد رشد داشته‌اند و این رشد مربوط به GTX 1650 و GTX 1050 به میزان ۰.۰۱ درصد بوده است. با وجود افت ۰.۷۱ درصدی GTX 1060، کارت‌های پاسکال هنوز از زمانی که در ماه دسامبر ۲۰۱۷ جایگزین GTX 750 Ti شدند در صدر این فهرست دیده می‌شوند.

انویدیا هم با کارت‌های Ampere ماه خوبی را پشت سر گذاشت و تقریبا تمامی محصولات این سری رشد مثبتی را تجربه کردند. RTX 3060 لپ‌تاپ با رشد ۰.۱۵ درصدی بیشترین رشد را داشته و این رقم برای RTX 3060 دسکتاپ ۰.۱۳ درصد و برای مدل Ti برابر ۰.۰۵ درصد بوده. RTX 3070 دسکتاپ هم ۰.۰۶ درصد رشد مثبت داشته، در حالی که این رشد برای RTX 3080 برابر ۰.۰۴ و برای RTX 3090 برابر ۰.۰۳ درصد بوده است.

غایب بزرگ این گزارش سری رادئون RX 6000 است که اولین محصولات آن در ماه نوامبر پارسال رونمایی شد، ولی مشکلات عرضه عدم وجود آن در گزارش اخیر استیم را در پی داشته است.

ویندوز ۷ هم علی‌رغم پایان پشتیبانی در ماه ژانویه ۲۰۲۰ و معرفی ویندوز ۱۱ همچنان سهم بازار خوبی دارد. کاربران ویندوز ۷ ۶۴ بیتی در ماه ژوئن ۲.۹۱ درصد بودند و تعداد آن‌ها در ماه ژوئیه به ۳.۵۱ درصد رسید. هدست آکیولس کوئست ۲ هم همچنان جایگاه نخست هدست‌های واقعیت مجازی را در دست دارد و سهم بازارش به ۳۱.۰۷ درصد رسیده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی