ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل برای دستیابی به اهداف تولیدی آیفون ۱۳، یک شرکت جدید را وارد زنجیره تامین می‌کند

شرکت چینی «Luxshare Precision» رقیب تازه نفس فاکسکان و پگاترون، وارد زنجیره تامین اپل می‌شود تا کوپرتینویی‌ها بتوانند اهداف خود در افزایش تولید احتمالی آیفون ۱۳ را محقق سازند. بر اساس گزارش جدید وب‌سایت Nikkei ...

شرکت چینی «Luxshare Precision» رقیب تازه نفس فاکسکان و پگاترون، وارد زنجیره تامین اپل می‌شود تا کوپرتینویی‌ها بتوانند اهداف خود در افزایش تولید احتمالی آیفون ۱۳ را محقق سازند.

بر اساس گزارش جدید وب‌سایت Nikkei Asia، اپل اهداف بلندپروازانه‌ای را برای تولید آیفون ۱۳ دنبال می‌کند. در این گزارش اشاره شده که ظاهرا این شرکت قصد دارد رقمی بین ۹۰ تا ۹۵ میلیون دستگاه آیفون تا ابتدای سال ۲۰۲۲ تولید کند و شرکت چینی Luxshare Precision قرار است ۳ درصد از سفارش‌ها را به خود اختصاص دهد و به رقیب جدیدی برای شرکت‌های تایوانی فاکسکان و پگاترون تبدیل شود.

به گفته منابع آگاه، ظاهرا این شرکت چینی در ماه جاری میلادی تولید آیفون ۱۳ پرو را آغاز می‌کند. این گوشی اپل یکی از اعضای قدرتمند این سری خواهد بود و دریافت سفارش تولید آن می‌تواند پیشرفت بزرگی برای این شرکت چینی محسوب شود.

آیفون ۱۳

معمولا شرکت‌های تازه وارد به زنجیره تامین اپل، ابتدا مدل‌های قدیمی‌تر آیفون را تولید می‌کنند. سال گذشته این کمپانی چینی دو شرکت دیگر را تصاحب کرد. یکی ازاین شرکت‌ها، تولیدکننده ماژول دوربین کره جنوبی و دیگری شرکت Casetek، تولیدکننده قاب فلزی تایوانی است که تولید برخی قطعات آیفون‌های جدید را برعهده خواهند داشت.

با وجودی که این شرکت چینی تنها درصد کمی از تولید آیفون اپل را برعهده می‌گیرد،‌ حضورش می‌تواند برای سایر تامین کنندگان آزاردهنده باشد و بیم آن می‌رود این شرکت بتواند در آینده نه چندان دور،‌ سفارش‌های بیشتری از کوپرتینویی‌ها بگیرد.

شرکت چینی Luxshare در شرایطی وارد زنجیره تامین آیفون می‌شود که محدودیت‌هایی برای فعالیت تجاری این دو کشور مطرح است. گفته می‌شود مشارکت روزافزون این شرکت در زنجیره تامین سودآور اپل می‌تواند به ضرر رقبای این شرکت در ایالات متحده، تایوان، ژاپن و کره جنوبی تمام شود. اما رویکرد تقویت زنجیره تامین یکی از موضوعاتی است که اپل بدان توجه نشان می‌دهد و در تلاش است تا شرکت‌های بیشتری وارد زنجیره تامین شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی