ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آپدیت جدید ویندوز ۱۱ با بروزرسانی برنامه‌های تقویم، ایمیل و Snipping Tool منتشر شد

مایکروسافت در کانال Dev و بتا ویندوز اینسایدر جدیدترین پیش نمایش ویندوز ۱۱ را با بیلد ۲۲۰۰۰.۱۳۲ منتشر کرد که برخی باگ‌های گذشته را برطرف می‌کند. مایکروسافت همچنین شماری از نرم‌افزارهای داخلی ویندوز ۱۱ از ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

مایکروسافت در کانال Dev و بتا ویندوز اینسایدر جدیدترین پیش نمایش ویندوز ۱۱ را با بیلد ۲۲۰۰۰.۱۳۲ منتشر کرد که برخی باگ‌های گذشته را برطرف می‌کند. مایکروسافت همچنین شماری از نرم‌افزارهای داخلی ویندوز ۱۱ از جمله ایمیل، ماشین حساب، ابزار برش (Snipping Tool) و تقویم را بطور مستقل از بیلد بروزرسانی کرده است.

ویندوز ۱۱ ابزار جدیدی به نام Snipping Tool دارد که قابلیت‌های ابزار کلاسیک Snipping Tool و Snip & Sketch را با هم ادغام می‌کند. اصلی‌ترین میانبر برای تهیه اسکرین شات در ویندوز ۱۱ استفاده از دکمه‌های ترکیبی Win + Shift + S خواهد بود که فشار دادن آن‌ها باعث می‌شود منویی با چند گزینه برای انتخاب ناحیه موردنظر برای گرفتن اسکرین شات ظاهر شود.

نسخه جدید Snipping Tool پس از تهیه اسکرین شات ابزارهایی را برای ویرایش تصویر در اختیار کاربر قرار می‌دهد. مایکروسافت بالاخره حالت تیره را هم به این نرم‌افزار اضافه کرده تا در صورت استفاده از این حالت در کل سیستم عامل هماهنگی بیشتر بین این نرم‌افزار و سایر بخش‌های رابط کاربری ایجاد شود.

اپلیکیشن ایمیل و تقویم هم تغییراتی داشته تا سبک جدید طراحی ویندوز ۱۱ را تقلید کنند. «دیو گروچوکی»، مدیر ارشد برنامه‌های ویندوز مایکروسافت می‌گوید: «ما گوشه‌های گرد و اصلاحات دیگری را در این برنامه‌ها اعمال کردیم تا کاری کنیم که این نرم‌افزارها شبیه بخشی از خود ویندوز ۱۱ به نظر برسند.»

اپلیکیشن ماشین حساب ویندوز ۱۱ نیز بهینه‌سازی‌های کوچکی داشته و مایکروسافت آن را با زبان #C بازنویسی کرده است. این شرکت حالا به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا اصلاحات مدنظرشان را از طریق پلتفرم گیت‌هاب برای این برنامه پیشنهاد کنند.

آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۱ اکنون می‌توانند تماس‌های صوتی و ویدیویی را در مایکروسافت تیمز امتحان کنند. همچنین همان طور که از طریق اپلیکیشن معمولی تیمز می‌توانید صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید، این قابلیت برای ویندوز ۱۱ هم فعال شده است.

آپدیت ویندوز ۱۱ بیلد ۲۲۰۰۰.۱۳۲ شامل تغییرات دیگری از جمله رفع باگی است که موجب کرش مکرر Explorer.exe می‌شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی