ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ایمیل استیو جابز تایید می‌کند که اپل روی آیفون نانو کار می‌کرده است

بیش از یک دهه پیش، شایعاتی وجود داشت که نشان می‌داد اپل در حال توسعه جایگزین مقرون به صرفه‌تری برای آیفون ۴ است که «آیفون نانو» نامیده می‌شود. اکنون ایمیل‌هایی که در تقابل حقوقی اپل ...

بیش از یک دهه پیش، شایعاتی وجود داشت که نشان می‌داد اپل در حال توسعه جایگزین مقرون به صرفه‌تری برای آیفون ۴ است که «آیفون نانو» نامیده می‌شود. اکنون ایمیل‌هایی که در تقابل حقوقی اپل با اپیک گیمز فاش شده، تایید می‌کند که اپل و استیو جابز سال ۲۰۱۰ در حالی بررسی آن بوده‌اند.

ایمیلی که در دادگاه حقوقی اپل فاش شده است، شامل برگزاری یک جلسه برای تیم اجرایی غول فناوری می‌شود که روی استراتژی اپل در سال ۲۰۱۱ و تجزیه و تحلیل عملکرد شرکت در سال ۲۰۱۰ متمرکز بوده است. جابز برای سال ۲۰۱۱ به گوشی آیفون 4S با بهبود مواردی مانند دوربین، طراحی آنتن و پردازنده اشاره می‌کند و همچنین به «طرح آیفون نانو با هدف کاهش هزینه» اشاره دارد و عنوان می‌کند که «جانی آیو» مدیر طراحی سابق اپل مدل یا رندر این دستگاه را نشان خواهد داد.

متاسفانه ایمیل استیو جابز، اطلاعات زیادی در مورد آیفون نانو ارائه نمی‌دهد. در مورد استراتژی ۲۰۱۱ شرکت نیز ایجاد یک مدل ارزان قیمت آیفون بر اساس آیپاد تاچ برای جایگزینی 3GS در دستور کار اپل قرار گرفته است اما مشخص نیست که منظور همان آیفون نانو یا دستگاه متفاوت دیگری باشد.

با این وجود اپل از برند نانو صرف نظر و تولید آیپاد نانو را نیز در سال ۲۰۱۷ متوقف کرد. با این وجود تصور یک دستگاه کوچک‌تر و ارزان‌تر به ویژه در سال ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۱ و زمانی که آیفون ۴ از نمایشگر کوچک ۳.۵ اینچی بهره می‌برد، بسیار جالب به نظر می‌رسد.

آیفون نانو اولین محصول مرموز اپل محسوب نمی‌شود و پیش از فاش شدن این نامه در دادگاه اپیک و اپل نیز احتمالا عرضه دستگاه دیگری با این برند وجود داشت. پیش‌ از این ایمیل دیگری از جابز به تاریخ ۵ آگوست ۲۰۰۷ فاش شده بود که به تولید یک دستگاه «سوپر نانو» اشاره داشت که به نظر می‌رسد نسخه ارتقا یافته آیپاد نانو باشد که قرار بود در نیمه اول سال ۲۰۰۸ روانه بازار شود. با این وجود اپل در آن بازه زمانی نیز هیچ دستگاه تحت عنوان «آیپاد نانو» روانه بازار نکرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی