ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فروش دفترچه راهنمای کامپیوتر اپل ۲ با امضای استیو جابز به قیمت ۷۸۷ هزار دلار

یک دفترچه راهنمای کامپیوتر اپل ۲ (Apple II) با امضای استیو جابز و «مایک مارکولا» در یک حراجی پس از دریافت ۴۶ پیشنهاد، با قیمت ۷۸۷,۴۸۴ دلار به فروش رسید. این دفترچه ۱۹۶ صفحه‌ای برای ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰

یک دفترچه راهنمای کامپیوتر اپل ۲ (Apple II) با امضای استیو جابز و «مایک مارکولا» در یک حراجی پس از دریافت ۴۶ پیشنهاد، با قیمت ۷۸۷,۴۸۴ دلار به فروش رسید.

این دفترچه ۱۹۶ صفحه‌ای برای «جولیان بروئر»، پسر «مایکل بروئر» بوده. مایکل بروئر درباره حق بخش اپل در بریتانیا در سال ۱۹۷۹ مذاکره کرده بود و درون این دفترچه راهنمای اپل ۲ یک پیام وجود دارد: «جولیان، نسل تو اولین نسلی است که با کامپیوتر بزرگ می‌شود. دنیا را تغییر بده! استیو جابز، ۱۹۸۰»

جولیان درباره امضای این دفترچه راهنما گفته:

«در اتاق خوابم زمانی که مشغول نوشتن بازی‌ها روی اپل II خودم بودم، پدر منو صدا کرد تا با چندین مهمان ملاقات کنم. در کمال تعجب و حیرت، این افراد استیو جابز و مایک مارکولا بودند. من همراهم دفترچه راهنما را داشتم و بعدا فهمیدم که امضا کردن چیزی توسط جابز چقدر نادر است، نوشتن متنی شبیه آنچه در دفترچه وجود دارد هم بسیار خاص است.»

این دفترچه تنها چیزی نیست که در «RR Auction»، سایتی که این دفترچه را فروخته، به فروش رسیده. دیگر محصولات مرتبط با استیو جابز هم با قیمت بالایی در این حراجی فروخته شده‌اند. برای مثال یکی از نامه‌های جابز به قیمت ۴۷۹,۹۳۹ دلار و یک پکیج نرم افزار NeXSTEP با قیمت ۲۱۰,۳۲۵ دلار به فروش رسیدند.

یکی دیگر از محصولاتی که این وب‌سایت به فروش رسانده، یک کامپیوتر اپل ۱ بوده که هنوز کار می‌کند. این کامپیوتر که صاحب قبلی‌اش «راجر واگنر» نام دارد، به قیمت ۴۶۴,۸۷۶ دلار به فروش رسیده که البته کمتر از کامپیوترهای اپل ۱ فروخته شده در گذشته است.

مادربرد 128K مکینتاش امضا شده یکی دیگر از اقلامی است که اخیرا به فروش رسیده و با قیمت ۱۳۲,۰۴۹ دلار در اختیار خریدار جدیدش قرار گرفته. این وب‌سایت همچنین یک کامپیوتر اپل لیسا را با قیمت ۹۴,۹۴۹ دلار فروخته است.

یک کپی از Macworld #1 که توسط استیو جابز و استیو وزنیاک امضا شده بود، با قیمت ۲۰۱,۰۲۱ دلار فروخته شده و یک ژاکت که استیو جابز در تصویری به تن داشته هم به قیمت ۶۶,۴۶۶ دلار به فروش رسیده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی