ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل احتمالا روی کیبوردی با قابلیت جداسازی کلید و تبدیل شدن به ماوس کار می‌کند

طرح جدید ثبت شده از سوی اپل نشان می‌دهد که این شرکت در حال کار روی کیبورد جدیدی است که یکی از کلیدهای آن قابلیت استفاده به عنوان ماوس را خواهد داشت. طبق پتنت ارائه ...

طرح جدید ثبت شده از سوی اپل نشان می‌دهد که این شرکت در حال کار روی کیبورد جدیدی است که یکی از کلیدهای آن قابلیت استفاده به عنوان ماوس را خواهد داشت.

طبق پتنت ارائه شده از سوی اپل در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده، با صفحه کلیدی مجهز به مکانیسم قیچی روبه‌رو هستیم که از کلید پنهانی با قابلیت جدا شدن بهره می‌برد. کلید مذکور از حسگر موقعیت‌سنج استفاده می‌کند که می‌تواند به عنوان نشانگر بکار گرفته شود. اپل این سیستم را به صورت نشانگری راحت، پرتابل و دقیق توصیف کرده است.

عملکردهای خاصی از جمله طراحی و مدل‌سازی دقیق کامپیوتری و ویرایش اسناد حجیم و پیچیده برای این حسگر از سوی اپل درنظر گرفته شده که می‌تواند کارایی بهتری نسبت به ترک‌پد از خود نشان دهد. اپل اذعان کرده که حمل یک ماوس جداگانه در کنار رایانه می‌تواند گاهی مشکل‌ساز و فرسایشی باشد اما ابزاری داخلی می‌تواند نیاز به استفاده از ماوس جانبی را کم‌‌رنگ کند.

کلید مورد بحث می‌تواند در حالت عادی به عنوان جزئی معمولی از صفحه کلید مورد استفاده قرار بگیرد با این تفاوت که یک باتری داخلی درون آن قرار گرفته است. اپل چندین سازوکار مختلف برای جدا کردن کلید از جای خود شرح داده که شامل مواردی مانند حرکت کشویی به صورت افقی از لبه کیبورد یا به شکل عمودی از بالای آن می‌شود. این کلید در پتنت اپل دارای موقعیت حاشیه‌ای است و به نظر نمی‌رسد چندان ضروری و پرکاربرد باشد.

باید توجه داشت که ثبت پتنت از سوی شرکت‌های مختلف نمی‌تواند به معنی حضور آن‌ها در دنیای واقعی باشد و نباید حتما انتظار محصولی تجاری بر اساس آن‌ها را داشته باشیم؛ اما ممکن است علاقه و تمرکز بخش تحقیق و توسعه شرکت‌ها را نشان دهد. به نظر می رسد کلید تبدیل‌پذیر به ماوس پتانسیل استفاده در مک بوک‌های اپل را داشته باشد و شاید نسبت به برخی ویژگی‌های فعلی دستگاه‌های اپل مانند تاچ بار، کاربردی‌تر باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی