توییتر امکان دریافت کمک مالی به صورت بیت کوین را فراهم می‌کند

توییتر امکان دریافت کمک مالی به صورت بیت کوین را فراهم می‌کند

اردیبشهت‌‌ماه امسال توییتر ویژگی جدیدی به نام «Tip Jar» را معرفی کرد که به موجب آن کاربران می‌توانند به حساب‌های مورد نظر کمک مالی کنند. حالا گفته می‌شود توییتر در تلاش است علاوه بر امکان انتقال کمک مالی در قالب پول رایج، امکان پرداخت با بیت کوین را نیز در اختیار کاربران قرار دهد.

قابلیت جدید توییتر برای اولین بار توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام «الساندرو پالوزی» فاش شد که به دلیل افشای جزئیات در شبکه‌های اجتماعی مشهور است. او تصویری را از ویژگی جدید توییتر به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد این شبکه اجتماعی در حال ارائه توضیحاتی درباره استفاده از بیت‌کوین در پلتفرم خود به کاربران است.

بیت کوین

بیت کوین اولین رمزارز جهان است که اکنون به طور گسترده‌ای پذیرفته شده است. ساعاتی پس از افشای این اطلاعات، «کیوان بیک‌پور» رهبر محصولات توییتر تایید کرد که این شبکه اجتماعی برای پیاده‌سازی تراکنش‌های بیت کوین در پلتفرم Tip Jar تلاش می‌کند. با این وجود هنوز مشخص نشده که این قابلیت چه زمانی در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت.

قابلیت  Tip Jar از طریق تنظیمات پروفایل فعال می‌شود و به صورت یک دکمه در کنار دکمه Follow نمایش داده خواهد شد. هر کدام از روش‌های پرداخت نیز به صورت فهرست کشویی در  Tip Jar در دسترس قرار می‌گیرد. در حال حاضر توییتر از روش‌های پرداخت از طریق Bandcamp ،Cash App ،Patreon، پی پال و ونمو پشتیبانی می‌‌کند. کاربران اندرویدی همچنین می‌توانند از طریق توییتر Spaces کمک‌های مالی خود را اهدا کنند.

طبق گفته‌های اخیر جک دورسی مبنی بر اینکه بیت کوین بخش بزرگی از آینده توییتر را تشکیل می‌دهد، به نظر می‌رسد آن‌ها در حال ارائه راه‌های جدیدی برای درآمدزایی هستند. به همین منظور، این شرکت قابلیت‌های دیگری مانند Ticketed Spaces و سرویس ویژه‌ توییتر آبی را در دسترس کاربران قرار داده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.