ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

یکی از مدیران ارشد پروژه خودروی برقی اپل به فورد پیوست

فورد امروز اعلام کرده یکی از مهندسان اپل را به استخدام خود درآورده است. «داگ فیلد»، نایب رئیس پروژه‌های ویژه اپل، این کمپانی و فعالیت‌هایش روی خودروی برقی اپل را ترک کرده و به شرکت ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۶

فورد امروز اعلام کرده یکی از مهندسان اپل را به استخدام خود درآورده است. «داگ فیلد»، نایب رئیس پروژه‌های ویژه اپل، این کمپانی و فعالیت‌هایش روی خودروی برقی اپل را ترک کرده و به شرکت خودروسازی فورد پیوسته است.

فیلد در فورد مدیریت بخش فناوری‌های پیشرفته و سیستم‌های یکپارچه را برعهده می‌گیرد. در حالی که اپل توانسته بود در روزهای اخیر دو مهندس باتجربه مرسدس بنز را جذب کند، جدا شدن فیلد ضربه‌ای بزرگ برای پروژه خودروی برقی کوپرتینویی‌ها به حساب می‌آید.

فیلد در سال‌های اخیر در کمپانی‌های مختلفی فعالیت داشته و از سال ۲۰۱۸ در کنار دو مدیر دیگر اپل مشغول رهبری پروژه توسعه اپل کار تحت عنوان پروژه تایتان بود. البته فیلد پیش از اینکه در سال ۲۰۱۸ به کوپرتینویی‌ها بپیوندد، در شرکت تسلا مشغول به فعالیت بود و روی تولید خودروی محبوب مدل ۳ نظارت می‌کرد. تسلا در سال ۲۰۱۳ توانسته بود فیلد را از اپل جدا کند.

داگ فیلد

فیلد پیش از اینکه در تسلا فعالیت کند، نایب رئیس مهندسی سخت افزار مک بود، بنابراین این دومین باری است که این مهندس از اپل جدا می‌شود. در حالت کلی فیلد به مدت ۸ سال و نیم در اپل مشغول به فعالیت بوده، البته شاید در آینده دوباره تصمیمش عوض شود و به کوپرتینویی‌ها بپیوندد.

بازگشت فیلد به اپل یکی از دلایل پیشرفت پروژه اپل کار بود و کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفتند بجای تمرکز روی نرم افزار، به فکر تولید خودرو باشند. با وجود چنین تصمیم‌گیری، هنوز فاصله طولانی تا معرفی اپل کار داریم و احتمالا تا اواخر دهه پیش رو چنین خودرویی روانه بازار نمی‌شود.

کوپرتینویی‌ها در ماه‌های اخیر در کنار جذب نیرو، چندین فرد کلیدی پروژه تایتان را هم از دست داده‌اند و البته در مذاکره با شرکت‌های خودروسازی هم شکست خورده‌اند. با این حال طبق گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، خودروی کوپرتینویی‌ها احتمالا از سال ۲۰۲۴ با همکاری تویوتا تولید می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی