آمریکا بخاطر افزایش حملات باج‌افزاری، محدودیت‌هایی را علیه رمزارزها اعمال می‌کند

آمریکا بخاطر افزایش حملات باج‌افزاری، محدودیت‌هایی را علیه رمزارزها اعمال می‌کند

دولت بایدن می‌خواهد با اتخاذ تدابیر جدیدی شرایط استفاده از رمزارزها برای انجام حملات باج‌افزاری را دشوارتر کند. وزارت خزانه‌داری این کشور روزهای آینده تحریم‌ها و دستورالعمل‌های تازه‌ای صادر خواهد کرد تا مانع از گرایش شرکت‌ها به استفاده از رمزارزها برای پرداخت باج‌ها شود.

به گزارش وال استریت ژورنال، شرکت‌هایی که برای پرداخت باج با هکرها همکاری کنند، جریمه می‌شوند. به‌علاوه، وزارت خزانه‌داری آمریکا در دنباله سال قوانین ضدپولشویی و ضدتروریسم جدیدی وضع خواهد کرد تا استفاده از رمزارزها به عنوان یکی از روش‌های پرداخت باج و سایر فعالیت‌های غیرقانونی را محدود کند.

تحریم‌های پیش رو به جای مختل‌ کردن کل اکوسیستم رمزارزها، صرفا برخی معامله‌گران و صرافی‌ها را هدف قرار می‌دهد. آمریکا امیدوار است با این تدابیر علاوه بر تحت فشار قرار دادن شرکت‌هایی که ممکن است به پرداخت‌های باج‌افزاری کمک کنند، پلتفرم‌های رمزارز را بترساند تا در آینده از پردازش این نوع تراکنش‌ها خودداری کنند.

«اری ردبورد»، از مقامات پیشین وزارت خزانه‌داری می‌گوید: «اقدامی در این مقیاس رویکردی پرخاشگرانه و فعالانه به منظور برخورد با کسانی خواهد بود که به انجام پرداخت‌های باج‌افزاری کمک می‌کنند.»

تصمیم اخیر جدیدترین اقدام دولت بایدن برای مقابله با حملات باج‌افزاری است که در چند وقت اخیر شدت و بسامد بیشتری پیدا کرده‌اند. به دنبال حمله باج‌افزاری به شرکت «کولونیال پایپ‌لاین» که باعث کمبود سوخت در بخش‌هایی از ایالات متحده شد، جو بایدن فرمانی اجرایی صادر کرد تا اشتراک‌گذاری اطلاعات را در بین سازمان‌های فدرال بهبود ببخشد و از وقوع مجدد چنین حوادثی جلوگیری کند.

افزون بر این، چند وقت پیش وزارت امنیت داخلی آمریکا اجرای قوانینی را اجباری کرد تا در کنار هر اپراتور، خط لوله یک هماهنگ‌کننده امنیت سایبری وجود داشته باشد و حوادث گوناگون را به «سازمان امنیت سایبری و زیرساخت امنیتی آمریکا» گزارش کند.

حملات باج‌افزاری در چند سال اخیر رونق بی‌اندازه‌ای پیدا کرده‌اند و محبوبیت رمزارزها هم به افزایش شمار این حملات دامن زده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato