ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزیر ارتباطات: تکمیل شبکه ملی اطلاعات در گرو همکاری اپراتورهاست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پایداری شبکه ارتباطی کشور در آغاز سال تحصیلی ضروری است، بر نقش ویژه اپراتورها در تحقق شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد. او همچنین بازنگری ناگهانی در تعرفه ...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پایداری شبکه ارتباطی کشور در آغاز سال تحصیلی ضروری است، بر نقش ویژه اپراتورها در تحقق شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد. او همچنین بازنگری ناگهانی در تعرفه اپراتورها را امری غیرممکن دانست از ضرورت همراهی مردم در این موضوع گفت.

«عیسی زارع‌پور» در دیدار با اعضای هیئت‌مدیره همراه اول و ایرانسل با بیان این که برنامه محوری وزارت ارتباطات در دوره جدید، تکمیل شبکه ملی اطلاعات است تاکید کرد تحقق این برنامه در گرو همکاری اپراتورها است و نقشی برجسته در این موضوع داردند.

به اعتقاد وی خیلی از مشکلات در فضای همدلی و همراهی چه در سطح وزارتخانه و چه در سطح دولت قابل‌حل است: «وفاقی در سطح ملی شکل‌گرفته تا این صنعت رشد کند و با این وفاق و همدلی می‌توان امیدوار بود که بسیاری از مشکلات پیش روی اپراتورها برطرف شود.»

لزوم توسعه قابلیت‌های سامانه‌های آموزش الکترونیک

وزیر ارتباطات با اشاره به شروع سال تحصیلی و نقش اپراتورها، به‌ویژه همراه اول در آموزش مجازی دانش‌آموزان گفت: «در حال حاضر پلتفرم «شاد» به عنوان بخشی از آموزش الکترونیک رسمی در کشور پذیرفته شده است و در این حوزه زحمات زیادی توسط همراه اول کشیده شده است.»

وی با توجه به شروع مدارس تاکید کرد اپراتورها بایستی برای پایداری و افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی کشور و نیز برطرف کردن مشکلات و توسعه قابلیت‌های سامانه‌های آموزش الکترونیک به‌سرعت اقدام کنند تا در ابتدای سال تحصیلی مردم و به‌ویژه اولیای دانش‌آموزان احساس اطمینان و آرامش داشته باشند.

بازنگری سریع تعرفه‌ها ممکن نیست

یکی از درخواست‌های چند وقت اخیر اپراتورها، بازنگری در تعرفه‌ها متناسب با نرخ تورم است. زارع پور در این رابطه اظهار داشت:

«اطمینان می‌دهیم که همه ظرفیت‌های لازم برای حل مشکلات اپراتورها را پای کار بیاوریم اما پشتیبانی و حمایت وزارت ارتباطات از اپراتورها یک بخش از کار است و راه‌حل بخشی از مشکلات در درون خود اپراتورها است. ضروری است که اپراتورها در ساختارهای بهره‌وری، سرمایه‌گذاری و سیاست‌های کلان خود بازنگری کنند. عدم افزایش تعرفه‌ها در سالیان گذشته باعث ایجاد مشکلات زیادی برای اپراتورها شده است اما نه می‌شود و نه می‌توانیم یک‌باره در تعرفه‌ها بازنگری کنیم بلکه اگر ضرورت پیدا کرد باید پیوست اقناعی و رسانه‌ای مناسب تهیه شود تا مردم با این موضوع همراهی کنند.»

او به‌منظور حل مشکلات پیش روی اپراتورها دستور داد تا کارگروهی ویژه برای بررسی موانع و ارائه راهکارهای لازم برای توسعه زیرساخت‌های اپراتورها تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به جایگاه راهبردی فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم نیز اشاره کرده و گفت: «خوشبختانه دولت و شخص رئیس‌جمهور، عنایت ویژه‌ای به ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند و یکی از بندهای «میثاق‌نامه دولت سیزدهم» که در ابتدای تشکیل دولت به امضای وزرا رسید، توسعه فناوری اطلاعات و به‌کارگیری آن در حوزه کاری وزارتخانه‌ها است. روح حاکم بر سند فساد ستیزی هم که دولت قرائت شد استفاده از فناوری اطلاعات است.»

وی ضمن اشاره به تجربه موفق ایرانسل در جذب سرمایه‌گذار خارجی، معتقد است از این تجربه می‌توان در بخش‌های دیگر هم استفاده و با همکاری اپراتورها زمینه ورود سرمایه‌گذار خارجی را فراهم کرد

زارع‌پور در پاسخ به طرح برخی گلایه‌ها نسبت به نحوه برخورد شهرداری‌ها با سایت‌های BTS اپراتورها دستور داد گزارشی از تخریب سایت‌های مخابراتی اپراتورها تهیه تا این مسئله از راه‌های مقتضی پیگیری شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • avvvvab
  avvvvab | ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

  سلام
  صرف نظر از چرایی و چیستی، هر طرحی که در نظر باشد، پس از کارشناسی دقیق و گذراندن مراحل مقدماتی (مدل و آزمون) «باید» اجراء شود! نه اینکه آخر سر، تازه بخواهیم به همکاری/ عدم همکاری آسمان و ریسمان اندیشیم یا نبود بودجه را به خزانۀ خالی حواله دهیم: نیامده چشم به اپراتور دوزیم.
  اگر خودت عمل نکنی، هیچ طرحی اجراء نخواهد شد. کار با اقدام از سوی بالاترین مقام انجام میشود، نه با صرف مکاتبه/ التماس!
  همین مدیریت‌های خواهشی، ملاحظاتی و بده-بستانی ما را به زیر (جدول) کشانده.
  وزیر مخابرات مثلًا بالادست اپراتورهاست نه بالعکس!
  اگر فرمانده از زیردست توقع کرَم نماید یعنی خطش را نمی‌خوانند: پس یا باید نیامده بگذارد، برود و یا باید گوش زیردست نافرمان را چنان بپیچاند تا مایۀ عبرت دیگران شود.
  این چه شبکه‌ای است که در گرو همکاری اپراتور است؟ از این حرف معلوم میشود اصل قضیه اسم پوکی است و شد/ نشد، اهمیتی ندارد: باصطلاح مالی نیست!
  اپراتور اگر اهل بود به تکلیف شرعی، اخلاقی و قانونیش عمل میکرد: عمدًا در سرعت کمفروشی نمیکرد: اینطوری ملّت را نمی‌جزاند.
  قبلًا کُندی این‌ترنت برای ساعات خاص بود الآن همیشگی شده: ساعت 3 ظهر یا 3 شب هیچ فرقی با اوج ترافیک ندارد؛ چرا؟!
  با اینکه اشتراکم 16 مگ است و کارشناس فرستاده و خط هم کشش دارد و همیشه بیشتر گیگهای بیخودشان بلا استفاده میماند: نمیدانم برای چی؟ ولی بخدا دارد از من علیل ذلیل انتقام می‌گیرد! [اهل جفنگیات هم نیستم]
  یک شیر پاک خورده‌ای به این وضع رسیدگی کند: فعلًا این طرح موهوم/ ناقبل مصونیت را دست نگهدار؛ به داد و گریۀ بچه برس!
  پردۀ 7 رنگ در مگذار! تو که در خانه بوریا داری
  اگر هم رسیدگی نکردید بقول یک پیشگو آه دل مظلوم دامن کلّ اینترنت جهانی را میگیرد
  و السلام

 • آریا
  آریا | ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

  هر کی با طرح خیانت موافقه و همکاری کنه حرو...

  • expire expre
   expire expre | ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

   نه موافقت منو و تو مهمه نه مخالفتمون یک نفر برای ما تصمیم میگیره ولاغیر بقیه داستانه و مزخرفه

مطالب پیشنهادی