ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزارت حمل و نقل، لجستیک و ارتباطات
تکنولوژی

نماینده مجلس: وزیر ارتباطات تاکنون در زمینه طرح صیانت هیچ پیشنهادی نداده است

یک نماینده مجلس با بیان اینکه وزیر ارتباطات در زمینه طرح صیانت از فضای مجازی مطیع مجلس است و هر چه مجلس مصوب کند را می‌پذیرد، از عدم ارائه پیشنهاد درباره طرح صیانت توسط عیسی ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۲

یک نماینده مجلس با بیان اینکه وزیر ارتباطات در زمینه طرح صیانت از فضای مجازی مطیع مجلس است و هر چه مجلس مصوب کند را می‌پذیرد، از عدم ارائه پیشنهاد درباره طرح صیانت توسط عیسی زارع‌پور خبر داد.

«محمدجواد نیک‌بین»، نماینده کاشمر و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در رابطه با طرح صیانت از کاربران فضای مجازی گفت: «طرح صیانت از کاربران فضای مجازی مراحل طولانی را باید پشت سر بگذارد و به زودی و راحتی به تصویب نمی رسد، حدود یکی دو سال زمان خواهد برد. اما نهایتا در نتیجه این طرح، اتفاقی برای اینترنت و پلتفرم های ایرانی و خارجی رخ نخواهد داد. هنوز کمیسیون مشترک تشکیل جلسه نداده است. در این طرح به دنبال جلب رضایت مردم هستیم.»

نگرانی به حق مردم نسبت به طرح صیانت

او در ادامه گفت: «اشکالات و نگرانی های مردم پیرامون این طرح کاملا درست است زیرا این ناشی از عدم اطلاع رسانی مجلس است، مجلس در این زمینه اطلاع رسانی دقیقی نداشته است و به همین دلیل چنین دلهره و نگرانی بین مردم شکل گرفت. قطعا بعد از شروع بررسی روند این طرح و تصویب آن، شبهات مردم برطرف خواهد شد.» 

همچنین در خصوص نظر وزیر ارتباطات نسبت به این طرح افزود: «وزیر ارتباطات در این زمینه مطیع مجلس است و هر چه مجلس مصوب کند را می پذیرد و تاکنون پیشنهادی در این زمینه نداشته است.»

این موضوع در حالی است که، «سیدعلی یزدی‌خواه»، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس چندی پیش با بیان اینکه طرح صیانت از مهرماه مورد بررسی قرار خواهد گرفت، از درخواست هیئات رئیسه مجلس از 9 کمیسیون مربوطه برای معرفی نفرات منتخب خود خبر داد و گفت: «قرار است طبق درخواست هیئات‌رئیسه مجلس، ۹ کمیسیون مربوطه،‌ نفرات منتخب خود را برای حضور در کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت اعلام کنند.»

توپ در زمین مجلس

از سویی دیگر، «مجتبی توانگر»، نماینده مجلس نیز نسبت به این طرح اعتراض کرده و با اعلام مخالفت نسبت به آن گفته بود: «برخی از مواد این طرح چنان خام و مخرب است که تصویب و اجرای آن می‌تواند اخلال جدی در سازوکار حاکم بر فضای مجازی ایجاد کند. در این طرح حتی اهداف طراحان دلسوز آن نیز محقق نمی‌شود. این طرح منجر به فرار نخبگان از کشور می‌شود و اجرای کوتاه مدت آن نیز آثار زیان‌باری به دنبال دارد. مجلسی که شعار شفافیت را داد چرا می‌خواهد بررسی این طرح را در تاریکی پیش ببرد؟»

حالا با وجود سکوت وزیر ارتباطات در مقابل این طرح و عدم اظهار نظر مستقیم نسبت به آن باید دید نمایندگان مجلس به چه نتیجه‌ای خواهند رسید و در نهایت طرح صیانت قرار است با چه جزئیاتی تصویب شود یا حتی پرونده آن بسته شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی