مینگ- چی کو از پیش فروش بالاتر گوشی‌های آیفون ۱۳ نسبت به آیفون ۱۲ خبر می‌دهد

مینگ- چی کو از پیش فروش بالاتر گوشی‌های آیفون ۱۳ نسبت به آیفون ۱۲ خبر می‌دهد

پیش فروش گوشی‌های سری آیفون ۱۳ اپل روز جمعه ۲۶ شهریور ماه آغاز شد و اکنون بعد از گذشت تنها چند روز، «مینگ-چی کو»، تحلیلگر معروف اپل در یادداشتی به سرمایه‌گذاران اعلام کرده استقبال کاربران برای خرید آیفون ۱۳ بیشتر از آیفون ۱۲ است، هرچند انتظار می‌رفت چنین وضعیتی نیز پیش بیاید.

همچنین وی به این موضوع اشاره کرده که احتمالا اپل برای عرضه مدل‌های پرو از ماه نوامبر هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشد. مینگ-چی کو می‌گوید تقاضا برای خرید آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس به صورت قابل توجهی بیشتر از آیفون ۱۳ مینی و آیفون ۱۳ خواهد بود.

داده‌های آماری مینگ‌-چی کو نشان می‌دهد میزان تقاضای آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۳ پرو نسبت به مدل‌های مشابه نسل قبل یعنی آیفون ۱۲ پرو مکس و آیفون ۱۲ پرو افزایش پیدا کرده است. در حالی که این موضوع در مورد آیفون ۱۳ مینی و آیفون ۱۳ صادق نیست و آیفون ۱۳ و نسخه مینی آن نسبت به آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی با استقبال کمتری روبرو بوده‌اند. اما به طور کلی می‌توان گفت که میزان تقاضای سری آیفون ۱۳ بهتر از آیفون ۱۲ است.

یکی از مشکلاتی که اپل در سال گذشته با آن روبرو بود، تامین دوربین تله فوتو بود که ظاهرا این مشکل امسال برطرف شده است. علاوه بر این، در حالی که اپل از تقاضای زیاد آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس غافلگیر شده بود، حجم عرضه آیفون ۱۳ پرو مکس و آیفون ۱۳ پرو را افزایش داده است.

به همین دلیل تحلیلگر معروف اپل پیش‌بینی می‌کند که از اواسط ماه نوامبر وضعیت عرضه آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس بهبود پیدا می‌کند.

در حالت کلی مینگ-چی کو می‌گوید اپل رشد سالیانه ۵ درصدی فروش را در سال ۲۰۲۰ تجربه کرد و انتظار می‌رود در سال جاری نیز فروش این شرکت نسبت به سال قبل رشد ۱۶ درصدی داشته باشد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato