ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

ایرلند تزریق دوز سوم واکسن کرونا را آغاز می‌کند

مدیر اجرایی سرویس بهداشت ایرلند از آغاز تزریق دوز تقویتی (دوز سوم) واکسن کووید-۱۹ در این کشور برای افراد در معرض خطر خبر داد. به گفته «پل رید» مدیرکل اجرایی سرویس بهداشت ایرلند ابتدا کسانی ...

مدیر اجرایی سرویس بهداشت ایرلند از آغاز تزریق دوز تقویتی (دوز سوم) واکسن کووید-۱۹ در این کشور برای افراد در معرض خطر خبر داد.

به گفته «پل رید» مدیرکل اجرایی سرویس بهداشت ایرلند ابتدا کسانی که در معرض خطر ابتلا به نوع حاد ویروس کرونا هستند در اولویت اجرای این برنامه قرار می‌گیرند. وی همچنین می‌گوید تیم‌های بهداشت و درمان تشخیص می‌دهند که چه کسانی باید دوز سوم تقویتی را دریافت کنند. این برنامه به صورت رسمی از روز چهارشنبه هفتم مهرماه آغاز می‌شود و اولین دوز سوم واکسن روز جمعه تزریق خواهد شد و همچنین انتظار می‌رود برنامه تقویت‌کننده این کشور در مدت پنج تا شش هفته تکمیل شود.

وی همچنین عنوان کرد که سازمان بهداشت و ایمنی (HSE) با شورای مشورتی ملی ایمن سازی (NIAC) همکاری می‌کند که که توصیه‌های مربوط به برنامه تقویت‌کننده را ارائه کرده است. به گفته او شناسایی افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند یک روند ساده نخواهد بود و آن‌ها آسیب‌پذیرترین و ضعیف‌ترین سیستم ایمنی را بررسی خواهند کرد.

به همین ترتیب، از افرادی که واجد شرایط برنامه تقویت‌کننده هستند خواسته می‌شود تا به یکی از مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا دوز سوم واکسن خود را دریافت کنند.

پس از اعلام تغییرات در برنامه واکسن توسط وزارت بهداشت استورمونت، قرار است تمام افراد بالای ۵۰ سال و همچنین کادر درمان ایرلند شمالی دوز‌ تقویت کننده را دریافت کنند. افراد ۱۶ تا ۴۹ ساله که مشکلات سلامت زمینه‌ای دارند نیز می‌توانند دوز سوم خود را دریافت کنند.

به صورت کلی تخمین زده می‌شود که حدود ۹۰۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن در ایرلند شمالی باشند. این خبر در حالی اعلام شده است که کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی (JCVI) اخیرا توصیه کرده بود دوزهای تقویت کننده باید به افرادی ارائه شود که بیشتر در معرض بیماری‌های جدی هستند و در مرحله اول برنامه واکسیناسیون که اوایل سال جاری انجام شد به عنوان گروه‌های اولویت دار واکسینه شده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی