ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نسخه بتای مک او اس مانتری رزولوشن نمایشگر مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی را افشا کرد

نسخه هفتم بتای مک او اس مانتری به تازگی منتشر شده که شامل داده‌هایی درباره رزولوشن نمایشگر می‌شود. این رزولوشن احتمالا مربوط به مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی با چیپ M1X می‌شود که بالاتر ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۳ مهر ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

نسخه هفتم بتای مک او اس مانتری به تازگی منتشر شده که شامل داده‌هایی درباره رزولوشن نمایشگر می‌شود. این رزولوشن احتمالا مربوط به مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی با چیپ M1X می‌شود که بالاتر از نسل کنونی مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی است.

رزولوشن این نمایشگرهای رتینا برابر ۳۴۵۶ در ۲۲۳۴ پیکسل و ۳۰۲۴ در ۱۹۶۴ پیکسل است. این رزولوشن‌ها با نمایشگرهای مورد استفاده در محصولات کنونی کوپرتینویی‌ها متفاوت است و با توجه به ارتباطی که میان آن‌ها وجود دارد، احتمالا مربوط به نسل آینده مک‌بوک پرو می‌شود.

در حال حاضر نمایشگر مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی رزولوشنی برابر ۳۰۷۲ در ۱۹۲۰ پیکسل دارد و رزولوشن مدل ۱۳ اینچی برابر ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل است. با توجه به این رزولوشن‌ها، با تراکم پیکسلی ۲۲۶ - ۲۲۷ پیکسل در هر اینچ روبه‌رو هستیم.

اگر رزولوشن‌های جدید واقعا مربوط به نسل آینده مک‌بوک پرو باشند، با افزایش تراکم پیکسلی به ۲۵۰ پیکسل در هر اینچ روبه‌رو می‌شویم که تفاوت قابل قبولی نسبت به نسل کنونی دارد و تصاویر و متون شفاف‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. همچنین در تنظیمات پیش فرض برای 2x رتینا با شفافیت بالایی روبه‌رو می‌شویم.

مک‌بوک پرو

در حالی که کاربران به چندین گزینه برای رزولوشن نمایشگر دسترسی دارند، مدل‌های کنونی مک‌بوک پرو دارای رزولوشن‌های پیش فرض مقیاس‌بندی شده در میان رزولوشن اصلی نمایشگر و 2x رتینا هستند.

برای مثال نسل کنونی مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی دارای رزولوشن اصلی یا بومی ۳۰۷۲ در ۱۹۲۰ پیکسل است که در کیفیت 2x به ۱۵۳۶ در ۹۶۰ پیکسل می‌رسد. با این وجود، محتوا درون چنین رزولوشنی برای اکثر کاربران بزرگ است و حس خوبی را به آن‌ها منتقل نمی‌کند.

حالا به نظر می‌رسد در نسل بعدی مک‌بوک پرو در تنظیمات 2x رتینا، کیفیت مناسبی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و به ترتیب در مدل‌های ۱۶ و ۱۴ اینچی به ۱۷۲۸ در ۱۱۱۷ پیکسل و ۱۵۱۲ در ۹۸۲ پیکسل می‌رسد.

انتظار می‌رود تا پیش از پایان سال جاری میلادی، کوپرتینویی‌ها از نسل جدید مک‌بوک پرو با ویژگی‌های متنوع رونمایی کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی