مدیرعامل مایکروسافت: معامله ناکام تیک تاک عجیب‌ترین اتفاق زندگی شغلی‌ام بود

مدیرعامل مایکروسافت: معامله ناکام تیک تاک عجیب‌ترین اتفاق زندگی شغلی‌ام بود

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت می‌گوید تلاش ناکام این شرکت برای خرید تیک تاک عجیب‌ترین اتفاقی است که در زندگی شغلی او رخ داده. واحد آمریکایی تیک تاک قرار بود در دوران ریاست جمهوری ترامپ فروخته شود، اما فروش آن در دوران بایدن لغو شد.

ساتیا نادلا که اخیرا به «کنفرانس کد» در بورلی هیلز کالیفرنیا رفته بود، در مصاحبه‌ای گفت: «پیش از هر چیز، باید توجه داشته باشید که تیک تاک نزد ما آمد، ما پیش آن‌ها نرفتیم. تیک تاک درگیر مشکلاتی شده بود که بین دو دولت به وجود آمد. آن‌ها به همین خاطر به دنبال شریک می‌گشتند.»

مدیرعامل مایکروسافت می‌گوید بایت‌دنس در ابتدا در پی یک سرویس‌دهنده ابری بود تا خدمات امنیتی خود را ارتقا دهد. ولی توجه نادلا خیلی زود به تیک تاک و مالکیت‌های فکری آن جلب شد. تیک تاک در نهایت فروخته نشد و با ورود بایدن به کاخ سفید، فرمان اجرایی ترامپ برای تحریم این نرم‌افزار لغو گردید.

نادلا می‌گوید آن‌چه باعث گرایش مدیرعامل بایت‌دنس به سمت مایکروسافت شد، خدمات این شرکت در زمینه مدیریت محتوا و محافظت از کودکان بود. مدیرعامل مایکروسافت می‌گوید در حال حاضر نمی‌داند که آمریکا هنوز قصد اعمال فشار برای فروش تیک تاک را دارد یا خیر. پیش‌تر در گزارشی گفته شده بود که دولت بایدن هم این اپلیکیشن را از حیث نگرانی‌های امنیت ملی بررسی می‌کند.

مدیرعامل مایکروسافت از اظهارنظر در این باره که آیا او هنوز تمایلی به خرید تیک تاک دارد یا نه، خودداری کرد و گفت از آن‌چه مایکروسافت در اختیار دارد راضی است. اما اذعان داشت که این معامله به خاطر طراحی فنی پلتفرم تیک تاک برای مایکروسافت جذاب بود.

نادلا در بخش پایانی صحبت‌های خود از وضع مقررات مناسب در حوزه رمزارزها استقبال کرد و گفت این کار می‌تواند از حملات باج‌افزاری جلوگیری کند، چون بخش عمده تراکنش‌های رمزارزی از مجرای بازار رمزارزها عبور می‌کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato