ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فراری SF90
اخبار خودرو

ایلان ماسک:‌ ساخت فراری خودران عملا بی معنی است

زمانی که صحبت از فن آوری رانندگی خودران می‌شود، کمتر کسی به خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت توجه می‌کند زیرا عملا در تضاد مطلق با یکدیگر قرار دارند. این مسئله به خوبی در برندی همچون ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۵

زمانی که صحبت از فن آوری رانندگی خودران می‌شود، کمتر کسی به خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت توجه می‌کند زیرا عملا در تضاد مطلق با یکدیگر قرار دارند. این مسئله به خوبی در برندی همچون فراری مشاهده می شود که تمامی محصولات آن بر پایه لذت بردن از رانندگی طراحی و ساخته می شود. در همین رابطه جان الکان رئیس هیئت مدیره گروه خودروسازی استلانتیس و مدیرعامل موقت فراری اعلام کرده که ارائه فن آوری رانندگی خودران در محصولات شرکت فراری کاملا بی‌معنی است و ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا نیز صحبت‌های جان الکان در این رابطه را تایید کرده است.

مردم این دست از خودروها را به دلیل حس و حال رانندگی با آن می‌خرند.

جان الکان اعتقاد دارد که هدف واقعی داشتن یک فراری رانندگی با آن است و این بسیار غم انگیز خواهد بود که شما یک فراری با قابلیت رانندگی خودران داشته باشید.

در ادامه صحبت های این دو مدیرعامل برجسته در صنعت خودروسازی بر استفاده از انرژی هسته‌ای تاکید داشتند اما راه حل طولانی مدت را در استفاده از انرژی خورشیدی می‌دانند. ایلان ماسک با اشاره به این موضوع اعتقاد دارد که دوری جستن از انرژی هسته‌ای چندان کار درستی به نظر نمی‌رسد و به امنیت‌بالای آن تا بدین لحظه اشاره می‌کند.

جان الکان نیز بر سر این مسئله اتفاق نظر دارد و انرژی هسته‌ای را به علت سابقه طولانی و گسترده استفاده از آن مناسب می‌داند.

این صحبت‌ها در جریان هفته فن آوری ایتالیا گفته شده است.

گروه خودروسازی استلانتیس که از ادغام دو گروه بزرگ خودروسازی دیگر یعنی فیات کرایسلر و پژو و سیتروئن ایجاد شده است. در حال حاضر برند فراری به صورت مستقل از این گروه خودروسازی در بورس میلان و نیویورک عرضه می‌شود و زیر مجموعه شرکت Exor به حساب می‌آید.

در ادامه مباحث مربوط به خودروسازی٬‌ ایلان ماسک پیش‌بینی کرده‌است که کمبود تراشه موقتی خواهد بود و به زودی وضعیت به حالت سابق باز خواهد گشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی