ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انرژی

بوریس جانسون: تا سال ۲۰۳۵ تولید انرژی در بریتانیا ۱۰۰ درصد سبز می‌شود

«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس می‌گوید این کشور تمامی انرژی موردنیاز خود را تا اواسط دهه آینده به صورت کامل از طریق منابع تجدیدپذیر تامین می‌کند. در واقع این کشور درنظر دارد تا سال ۲۰۳۵ ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۳ مهر ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰

«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس می‌گوید این کشور تمامی انرژی موردنیاز خود را تا اواسط دهه آینده به صورت کامل از طریق منابع تجدیدپذیر تامین می‌کند.

در واقع این کشور درنظر دارد تا سال ۲۰۳۵ میلادی به تولید کامل انرژی پاک دست پیدا کند که می‌تواند تحولی عظیم در حفاظت از محیط زیست باشد.

این موضوع در شرایطی مطرح می‌شود که بریتانیا ماه آینده، آماده میزبانی رهبران جهان برای اجلاس سرنوشت‌ساز سازمان ملل متحد است. جهان در شرایطی به سر می‌برد که موضوع از بین بردن کربن و ترسیم مسیری برای مبارزه با گرمایش فاجعه‌بار جهانی، بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است.

این کشور پیشتر نیز متعهد شده بود که تا سال ۲۰۲۴،‌ فروش کلیه وسایل نقلیه جاده‌ای آلاینده را به عنوان بخشی از برنامه‌های زیست محیطی و کاهش تولید کربن متوقف کند. از سوی دیگر، بریتانیا طی سال‌های اخیر به یکی از تولیدکنندگان اصلی انرژی بادی دریایی در جهان تبدیل شده است.

اظهارات جانسون با افزایش قیمت گاز در سراسر جهان همزمان شده است. در نتیجه چنین رویکردی می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های زندگی در فصل زمستان شود.

بریتانیا با انبوهی از مسایل برای پیشبرد چنین تصمیمی روبرو است و تولید انرژی پاک می‌تواند به کاهش وابستگی به گاز طبیعی نیز منجر شود. جانسون در اظهارات خود به این نکته اشاره کرده که رویکردهای این چنینی به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این، جانسون در مصاحبه دیگری که چند روز قبل منتشر شد به این نکته اشاره کرده بود که بریتانیا به دنبال جایگزینی رآکتورهای قدیمی است.

«داگ پار»، دانشمند ارشد سازمان غیرانتفاعی «Greenpeace» انگلستان از اظهارات جانسون در مورد انرژی‌های تجدیدپذیر استقبال کرد، اما وی معتقد است که دولت بریتانیا به صورت نادرستی به فناوری هسته‌ای گرانقیمت‌‌تر وابسته است. وی می‌گوید اگر دولت بخواهد از صنایع هسته‌ای حمایت کند، استفاده از فناوری‌های مرتبط با انرژی تجدیدپذیر کندتر خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • avvvvab
    avvvvab | ۱۴ مهر ۱۴۰۰

    بزک نمیر بهار میاد، خربزه با خیار میاد

مطالب پیشنهادی