ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شکایت از کانن بخاطر از کار انداختن قابلیت‌های چاپگرهای چندمنظوره هنگام اتمام جوهر

شخصی به نام «دیوید لیکرفت» به نیابت از حداقل ۱۰۰ کاربر دیگر با ثبت دادخواستی از شرکت کانن به خاطر فریب‌کاری در بازاریابی و سیاست‌های درآمدزایی غیرعادلانه شکایت کرده است. لیکرفت که مالک چاپگر Pixma ...

شخصی به نام «دیوید لیکرفت» به نیابت از حداقل ۱۰۰ کاربر دیگر با ثبت دادخواستی از شرکت کانن به خاطر فریب‌کاری در بازاریابی و سیاست‌های درآمدزایی غیرعادلانه شکایت کرده است.

لیکرفت که مالک چاپگر Pixma MG2522 شرکت کانن بوده می‌گوید این محصول را به عنوان دستگاهی چندمنظوره خریده اما زمانی که جوهر کارتریج تمام شده، عملکرد اسکنر هم متوقف شده است. به‌علاوه، وقتی جوهر قسمت خاصی از چاپگر خالی می‌شود، قابلیت فکس هم از کار می‌افتد.

بدیهی است که عملکرد اسکنر و فکس نباید وابسته به جوهر چاپگر باشد و این شکایت جمعی هم بر همین مسئله تاکید کرده چون کانن به وضوح به کاربران اعلام نکرده که وجود جوهر برای اسکن یا فکس لازم است. پرونده حاضر که بیش از ۱۰۰ شاکی دارد به دنبال دریافت حداقل ۵ میلیون دلار غرامت است. شاکیان پرونده مدعی‌اند که کانن کارکردهای محصول خود را متوقف کرده تا با فروش کارتریج‌های جدید درآمد بیشتری به دست آورد.

در این دادخواست آمده است: «برخلاف چاپگرهای تک منظوره، کانن این چاپگرها را تحت عنوان دستگاه‌های چندمنظوره ۳ در ۱ یا ۴ در ۱ می‌فروشد و مدعی است که آن‌ها سه یا چهار قابلیت دارند. ولی در واقعیت این چاپگرهای چندمنظوره پس از اتمام جوهر دیگر قادر به اسکن یا ارسال فکس نیستند. بنابراین تبلیغات کانن دروغین و گمراه‌کننده‌اند و احتمالا با هدف فریب مردم طراحی شده‌اند.»

کاربران حداقل از سال ۲۰۱۶ به این مشکل در محصولات کانن اعتراض داشتند. ولی نماینده پشتیبانی کانن در واکنش به آن‌ها گفته بود: «تمام کارتریج‌های Pixma MX710 باید نصب باشند و جوهر داشته باشند. اگر بدون جوهر اقدام به چاپ کنید، ممکن است به چاپگر خود آسیب برسانید.» شکایت حاضر به این اظهارنظر هم استناد کرده و می‌گوید کانن بخش عمده درآمد خود را محتاج فروش کارتریج است.

طبق اطلاعات موجود در این دادخواست، این مشکل در بیش از ۲۰ مدل از محصولات چندمنظوره کانن وجود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • ابراهیم معتمد
  ابراهیم معتمد | ۲۷ مهر ۱۴۰۰

  همه شرکت ها این مشکل رو دارن
  میخوای اسکن کنی
  یدومه کارتریج خالیه اجازه هیچ کاری بهت نمیده
  فقط گزینه تعویض نمایش داده میشه

 • ابراهیم معتمد
  ابراهیم معتمد | ۲۷ مهر ۱۴۰۰

  کجا میشه برم منم شکایت کنم

مطالب پیشنهادی