برندگان مسابقه عکاسی «کلوزآپ» ۲۰۲۱ مشخص شدند

برندگان مسابقه عکاسی «کلوزآپ» ۲۰۲۱ مشخص شدند

مسابقه عکاسی کلوزآپ ۲۰۲۱ برای سومین سال پیاپی برگزار شد که در آن عکس‌های بی‌نظیری از قارچ‌ها، مورچه‌ها و مارمولک‌های سروزغی به نمایش گذاشته شده بودند.

برخلاف مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون که تمرکز خود را بر عکاسی میکروسکوپی می‌گذارد، کلوزآپ از نمایی نزدیک از سوژه‌ها تصویربرداری می‌‌کند.

از سال ۲۰۱۸ مسابقه عکاسی کلوز آپ میزبان بهترین تصاویر کلوزآپ از سراسر جهان است. در بین عکس‌های منتخب مسابقه عکاسی کلوز آپ (Close-up Photographer) عکس‌های جالبی از نمای نزدیک حیوانات، حشرات، گیاهان و غیره دیده می‌شود. مسابقه عکاسی کلوزآپ، نخستین بار در سال ۲۰۱۸ توسط زوج هنرمند «تریسی» و «دانیل کالدر» با هدف نگاهی نو و تازه به جهان برگزار شد.

عکس گرفته شده توسط پال هرمانسن - برنده بهترین عکس از حشرات

امسال نیز مسابقه در ده دسته مختلف اعم از عکاسی از حیوانات،‌ حشره‌ها، گیاهان و قارچ‌ها، مناظر طبیعی برگزار شد. جایزه برتر امسال مسابقه عکاسی کلوزآپ را «پال هرمانسن»، عکاس نروژی برای عکس شگفت انگیز حشراتی که از لامپ خراب در خانه بیرون زده بود، تعلق گرفت. هرمانسن محتویات داخل چراغ معیوب خانه را خالی کرد و روی میز آنها را گذاشت و در نور محیطی مناسب از حشره‌ها عکس گرفت.

رتبه دوم - عکس گرفته شده توسط Svetlana Ivavnenko

یکی دیگر از عکس‌های برتر این مسابقه توسط Svetlana Ivavnenko گرفته شده که جنگ بین حیوانات را نشان می‌دهد که رتبه دوم برترین عکس‌های مسابقه عکاسی کلوزآپ را از آن خود کرده است.

عکس گرفته شده توسط Petr Bambousek

یکی دیگر از عکس‌های برتر این مسابقه توسط Petr Bambousek گرفته شده که حشرات را نشان می‌دهد. یکی دیگر از عکس‌ها که با دوربین نیکون D750 گرفته شده حشره دیگری را نشان می‌دهد که نمای نزدیک آن تصویر زیبایی از حشره و بال‌هایش را به نمایش گذاشته است. این عکس توسط عکاسی به نام «ریپان بیواس» گرفته شده است.

از دیگر عکس‌های گرفته شده در این مسابقه، گالری تهیه شده که در ادامه می‌‌توانید مشاهده کنید. عکس‌های ارائه شده در این گالری منتخب عکس‌های شرکت کننده در مسابقه هستند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato