ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

عملکرد نسل بعدی پردازشگر گرافیکی ARM دو برابر افزایش می‌یابد

شرکت ARM در جلسه‌ای آنلاین با سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان اطلاعاتی درباره نسل بعدی پردازشگر گرافیکی‌اش منتشر کرده که انتظار می‌رود سال آینده از راه برسد. به گفته این کمپانی، GPU نسل بعدی‌اش در مقایسه با ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۵ آبان ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

شرکت ARM در جلسه‌ای آنلاین با سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان اطلاعاتی درباره نسل بعدی پردازشگر گرافیکی‌اش منتشر کرده که انتظار می‌رود سال آینده از راه برسد. به گفته این کمپانی، GPU نسل بعدی‌اش در مقایسه با Mali-G710 در FP32 تا ۲ برابر عملکرد بهتری خواهد داشت. G710 در مقایسه با فناوری آرم در سال ۲۰۱۸، تقریبا تا ۵ برابر سریعتر است، بنابراین با پیشرفت چشمگیر عملکرد روبه‌رو می‌شویم.

«ایان برت»، مدیر ارشد فناوری در واحد تجاری یادگیری ماشینی آرم، پیش نمایشی از سرعت عملکرد یادگیری ماشینی در نسل بعدی GPU این کمپانی را به نمایش گذاشته. این معماری که سال ۲۰۲۲ از راه می‌رسد، در مقایسه با Mali-G76 در وظایف یادگیری ماشینی FP32 و تمرکز روی کیفیت عملکرد تک هسته‌ای تا ۴.۷ برابر عملکرد سریعتری دارد.

در حال حاضر نمی‌دانیم چنین افزایش عملکردی در یادگیری ماشینی FP32 تا چه اندازه روی عملکرد کلی دستگاه مخصوصا در زمینه اجرای تاثیر می‌گذارد. پردازشگر گرافیکی Mali-G710 در مقایسه با نسل قبلی‌اش، Mali-G78 در بخش عملکرد یادگیری ماشینی و عملکرد گرافیکی به ترتیب ۳۵ و ۲۰ درصد عملکرد بالاتری دارد.

عملکرد یادگیری ماشینی اهمیت بالایی برای آرم دارد و به همین دلیل باید ابزارهای لازم برای استفاده از نسل آینده فناوری‌ها را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد.

با توجه به اینکه احتمالا در آینده نزدیک ARM تحت مالکیت انویدیا قرار می‌گیرد، نمی‌دانیم پیشرفت این کمپانی در آینده به چه گونه‌ای خواهد بود. این شرکت در سال‌های اخیر تخصص زیادی در زمینه GPU پیدا کرده، بنابراین استفاده از فناوری‌های آن در گرافیک‌های انویدیا می‌تواند این شرکت را در موقعیت برتری نسبت به رقبا قرار دهد. این کمپانی گفته تغییری در مدل کاری آرم ایجاد نخواهد کرد، اما گذر زمان همه چیز را مشخص می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی