ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

گزارش فصل اول سال مالی ۲۰۲۲ مایکروسافت منتشر شد: عملکردی فراتر از انتظار

مایکروسافت گزارش نخستین فصل سال مالی ۲۰۲۲ خود را منتشر کرد و از درآمد ۴۵.۳ میلیارد دلاری و سود ۲۰.۵ میلیارد دلاری خبر داد. درآمد و خالص عایدی این شرکت به موجب عملکرد مناسب در ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

مایکروسافت گزارش نخستین فصل سال مالی ۲۰۲۲ خود را منتشر کرد و از درآمد ۴۵.۳ میلیارد دلاری و سود ۲۰.۵ میلیارد دلاری خبر داد. درآمد و خالص عایدی این شرکت به موجب عملکرد مناسب در بخش خدمات ابری، سرورها و کسب و کار آفیس به ترتیب ۲۲ و ۴۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

مایکروسافت می‌گوید اگرچه فروش PC به خاطر مشکلات زنجیره تامین در آمریکا افت داشته، اما این اتفاق بر درآمد ویندوز تاثیر نگذاشته و درآمد مایکروسافت از فروش این سیستم عامل به تولیدکنندگان سخت‌افزار ۱۰ درصد بیشتر شده است.

درآمد محصولات تجاری و خدمات ابری این شرکت نیز به لطف عملکرد خوب مایکروسافت ۳۶۵ حدود ۱۲ افزایش یافته است. «ساتیا نادلا» باور دارد که تمرکز بر بازار PC در حال حاضر اهمیت زیادی دارد. او می‌گوید: «بازار PC بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا خواهد کرد. همه‌گیری ویروس کرونا باعث تغییر ساختار در تقاضا نسبت به PC شده است.» این شرکت انتظار دارد در فصل دوم ۲۰۲۲ درآمد بیشتری از فروش ویندوز به تولیدکنندگان سخت‌افزار داشته باشد.

در بخش سرفیس، درآمد مایکروسافت حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده و به نظر نمی‌رسد که در فصل بعدی هم شرایط بهتر شود. «ایمی هود»، مدیر ارشد مالی مایکروسافت هشدار داده که درآمد بخش سرفیس در سه‌ماهه بعدی از این هم کمتر شود.

با گذشت یک سال از عرضه کنسول‌های گیمینگ مایکروسافت، درآمد سری ایکس باکس در این سه‌ماهه ۱۶۶ درصد بیشتر شده است. هود می‌گوید مایکروسافت در این بازه زمانی توانست به‌رغم بالاتر بودن تقاضا نسبت به عرضه، کنسول‌های بیشتری بفروشد. ولی مشخص نیست که این شرایط در سه‌ماهه بعدی ادامه پیدا می‌کند یا نه. مجموع درآمد این شرکت در بخش گیمینگ ۱۶ درصد رشد داشته و به حدود ۳.۶ میلیارد دلار رسیده است. مایکروسافت آخرین بار در ماه ژانویه ۲۰۲۱ اعلام کرده بود که ۱۸ میلیون مشترک «ایکس باکس گیم پس» دارد.

مایکروسافت مثل همیشه در بخش خدمات ابری عملکرد درخشانی داشته است. این شرکت در حوزه خدمات ابری هوشمند ۳۱ درصد بیشتر از پارسال و در حوزه سایر خدمات ابری ۵۰ درصد بیشتر درآمد داشته است. درآمد محصولات آفیس هم ۱۰ درصد بیشتر شده است. مشترکان مایکروسافت ۳۶۵ حالا ۱۹ درصد افزایش یافته‌اند و تعداد آن‌ها به ۵۴.۱ میلیون نفر می‌رسد. کسب و کار نسخه تجاری آفیس و خدمات ابری وابسته نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد داشته و این رشد درآمد برای آفیس ۳۶۵ حدود ۲۳ درصد بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی