ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

کاخ سفید بودجه‌ای ۱.۷۵ تریلیون دلاری برای حل بحران تغییر اقلیم اختصاص می‌دهد

طرح مربوط به حل بحران اقلیم توسط «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده مراحل نهایی شدن خود را طی می‌کند و بودجه ۳.۵ تریلیون دلاری این طرح اکنون به ۱.۷۵ تریلیون دلار کاهش یافته است. ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

طرح مربوط به حل بحران اقلیم توسط «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده مراحل نهایی شدن خود را طی می‌کند و بودجه ۳.۵ تریلیون دلاری این طرح اکنون به ۱.۷۵ تریلیون دلار کاهش یافته است.

مجموع سرمایه‌گذاری کاخ سفید برای مبارزه با تغییر آب و هوایی با توجه به آخرین پیشنهاد بودجه ارائه شده، نسبتا ثابت باقی می‌ماند و ۵۵۰ میلیارد دلار است. نکته‌ای که اهمیت بیشتری دارد نحوه استفاده از این سرمایه است که بیشتر روی تمرکز بر تولید، برق و حمل و نقل تمرکز دارد.

تغییر اقلیم

نسخه جدید این طرح شامل ۳۲۰ میلیارد دلار تخفیف مالیاتی گسترده در ده سال آینده برای حمایت از انرژی پاک و پذیرش خودروهای برقی است. ۱۰۵ میلیارد دلار دیگر این طرح برای مقابله با دوام تغییر اقلیم در جوامع آسیب دیده از بلایای طبیعی و کاهش آلودگی در مناطق کم درآمد اختصاص داده شده است. کاخ سفید همچنین برای ایجاد زنجیره‌های تامین و فناوری‌های جدید مانند باتری‌های خورشیدی مشوق‌های ۱۱۰ میلیارد دلاری خود را اعلام کرد.

به جز بحث اقلیم، این طرح شامل صدها میلیارد دلار هزینه دیگر برای برنامه‌های اجتماعی و گسترش یارانه‌های مراقبت بهداشتی، از جمله ۴۰۰ میلیارد دلار برای مراقبت از کودکان، ۲۰۰ میلیارد دلار برای اعتبارات مالیات بر درآمد تحصیل شده کودکان و ۱۵۰ میلیارد دلار برای مسکن ارزان قیمت می‌شود.

هرچند چارچوب جدید طرح بازسازی بهتر همچنان متحول کننده است، اما دیگر شامل برخی برنامه‌های کلیدی مانند برنامه Clean Electricity Payment نمی‌شود که برای ایجاد یک شبکه ۱۰۰ درصد انرژی پاک ارائه شده بود.

چارچوب جدید این طرح به عنوان تلاش کاخ سفید برای جلب نظر مستمر مجلس نمایندگان اعلام شده است که متعهد شده‌اند در صورتی که قطعنامه بودجه در همان زمان لازم رای مورد نیاز خود را کسب نکند، رای جداگانه‌ای در مورد بسته زیرساختی دولت باید در نظر خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی