ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مالی و سرمایه گذاری

انتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۲۱ هواوی: کاهش ۳۸ درصدی درآمدها

درآمد شرکت هواوی در فصل سوم ۲۰۲۱ نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال ۳۸ درصد کمتر شده است. کارشناسان دلیل اصلی این اتفاق را تحریم‌های آمریکا و نوپایی سایر کسب و کارهایی می‌دانند که هواوی ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۸ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

درآمد شرکت هواوی در فصل سوم ۲۰۲۱ نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال ۳۸ درصد کمتر شده است. کارشناسان دلیل اصلی این اتفاق را تحریم‌های آمریکا و نوپایی سایر کسب و کارهایی می‌دانند که هواوی تازه شروع به فعالیت در آن‌ها کرده است.

به گزارش رویترز، هواوی در سه فصل اول سال جاری میلادی ۷۱.۳۱ میلیارد دلار درآمد داشته که ۱۰.۲ درصد آن سود خالص بوده است. درآمد این شرکت در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ هم به تنهایی حدود ۲۱.۱ میلیارد دلار اعلام شده. «گو پینگ»، رئیس دوره‌ای هیئت مدیره هواوی می‌گوید این عملکرد مطابق پیش‌بینی‌ها بوده است.

آقای پینگ می‌گوید بخش مصرف‌کنندگان هواوی با ضربه و افت شدیدی مواجه شده اما فعالیت‌های تجاری شرکت همچنان باثبات باقی مانده است. به گفته او، هواوی به تقویت نوآوری‌های فنی ادامه می‌دهد و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در بخش تحقیق و توسعه و جذب استعدادها خواهد کرد تا راندمان فعالیت‌های خود را افزایش دهد.

گو پینگ در این گزارش از کاربران و همکاران وفادار هواوی هم سپاسگزاری کرده است. اگرچه این گزارش با رویکردی مثبت تنظیم و منتشر شده اما اعداد و ارقام شرایط خوبی را برای این غول چینی نشان نمی‌دهند. درآمد ۹ ماهه هواوی نسبت به سال قبل ۳۲ درصد کمتر شده است. این شرکت در سه فصل نخست پارسال حدود ۱.۰۴ تریلیون دلار درآمد داشت.

تحریم‌های هواوی تاثیر قابل توجهی بر کسب و کار گوشی‌های این شرکت گذاشت. «اریک شو»، مدیر قبلی هیئت مدیره هواوی در ماه سپتامبر گفته بود که درآمد آن‌ها از فروش تلفن‌های هوشمند امسال ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار کمتر خواهد بود.

اگرچه هواوی رقم درآمد این شرکت در سه‌ماهه سوم امسال را به تفکیک واحدهای مختلف منتشر نکرده است، اما پیداست که سهم بازار آن‌ها در بسیاری از بازارها کمتر شده است. بر اساس اطلاعات شرکت «کانترپوینت»، هواوی در فصل سوم ۲۰۲۱ فقط ۸ درصد از بازار موبایل چین را در اختیار داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی