ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سومین جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت برگزار شد: نمایندگان اندرخم تصویب آیین‌نامه داخلی

اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، عصر امروز در سومین جلسه این کمیسیون به بررسی مواد آیین نامه داخلی پرداختند. به نظر می‌رسد روز سه‌شنبه هفته جاری بحث آیین‌نامه به پایان رسیده و نمایندگان سرانجام ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۵

اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، عصر امروز در سومین جلسه این کمیسیون به بررسی مواد آیین نامه داخلی پرداختند. به نظر می‌رسد روز سه‌شنبه هفته جاری بحث آیین‌نامه به پایان رسیده و نمایندگان سرانجام به بحث و بررسی درباره مواد طرح صیانت ورود کنند.

سومین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی با حضور اکثریت اعضا برگزار شد. در این جلسه 11 ماده دیگر از 17 ماده آیین نامه داخلی به رای گذاشته شد و برخی از این مواد تصویب و چند ماده نیز حذف شدند.

براساس ماده چهارم آیین‌نامه داخلی کمیسیون مشترک طرح صیانت تصویب شد جلسات این کمیسیون از رسانه ملی و تارنمای خبرگزاری مجلس پخش شود و رسانه‌های دارای مجوز حضور در جلسات صحن علنی مجلس مجاز به حضور در این جلسات باشند.

یکی دیگر از تصمیمات این جلسه امکان حضور نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، اتاق بازرگانی (صنایع، معادن و کشاورزی به‌عنوان بخش خصوصی)، دیوان محاسبات و دولت به‌همراه یک مشاور در جلسات این کمیسیون بود. همچنین با پیشنهاد سه نفر از اعضای کمیسیون یا هیئت رئیسه، می‌توان از هر شخصی همچون فعالان رسانه‌ای برای شرکت در جلسات دعوت به عمل آورد.

طبق ماده 11 آیین‌نامه داخلی کمیسیون مشترک که به تصویب اعضای حاضر رسید، اسامی حاضران و غایبان هر جلسه در ابتدای جلسه توسط یکی از دبیران کمیسیون اعلام و گزارش آن به هیئت رئیسه مجلس اعلام می‌شود. همچنین هر یک از اعضا که سه جلسه رسمی متوالی یا پنج جلسه رسمی متناوب را به صورت غیرموجه غیبت کند به منزله استعفا از عضویت در کمیسیون تلفی شده و فرد جدید از کمیسیون‌های دیگر به کمیسیون مشترک اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است در جلسه پیشین کمیسیون مشترک، سه ماده آیین نامه بررسی شده و اکنون تنها بررسی مواد 15 تا 17 آیین نامه داخلی باقی مانده است که به جلسه بعدی که ساعت 16 روز سه شنبه 11 آبان برگزار خواهد شد، موکول شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • حسین سلیمانی
    حسین سلیمانی | ۱۰ آبان ۱۴۰۰

    ایکاش این قدر که بر اجرای طرح صیانت و نابودی کسب و کارها اصرار داشتید، بر ایجاد اشتغال جوانان تحصیل کرده تمرکز می کردید. درد جای دیگری است و درمان جای دیگر...

  • حسین سلیمانی
    حسین سلیمانی | ۱۰ آبان ۱۴۰۰

    آن را که عیان است چه حاجت به بیان است. هر روز اوضاع، بدتر از دیروز؛ قیمت ها؛ بیکاری جوانان تحصیل کرده و در این بین نمایندگان پیگیر اجرای طرح صیانت هستن . یک ضرب المثل هست که میگه موش به لانه نمی رفت یک جارو هم به دمش بسته بود...

مطالب پیشنهادی