ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی «محمد خوانساری» را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب کرد. زارع‌پور در این حکم، ارائه یکپارچه کلیه خدمات دولت هوشمند از طریق درگاه ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۲

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی «محمد خوانساری» را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب کرد.

زارع‌پور در این حکم، ارائه یکپارچه کلیه خدمات دولت هوشمند از طریق درگاه ملی خدمات، بسترسازی برای توسعه خدمات متنوع هوشمند مورد نیاز آحاد مردم توسط بخش خصوصی، شکل گیری اپراتورهای ارائه دهنده خدمات هوشمند به شهروندان و دستیابی به اهداف مشخص شده در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات در لایه خدمات را به عنوان ماموریت‌های خوانساری در دوره مسئولیت خود تعیین کرده است.

مدیریت و راهبری سازمان برای دستیابی به اهداف مشخص شده در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات در توسعه لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی، ارتقای بلوغ و کیفیت خدمات دولت هوشمند، توسعه پلتفرم‌های خدمات دیجیتال برای شهروندان با استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، تقویت نظام تنظیم‌گری حوزه فناوری اطلاعات، ارتقای سطح امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در کشور در چارچوب ماموریت‌های مصوب سازمان، کمک به توانمندسازی و رونق کسب و کارهای دیجیتال و ارتقای حداقل سی پله‌ای جایگاه کشور در شاخص‌های بین المللی توسعه دولت الکترونیک از اهم انتظارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از خوانساری است که در حکم انتصاب وی آمده است.

لازم به ذکر است خوانساری دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است و هم اکنون با مرتبه علمی دانشیار، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است. وی بیش از 25 سال سابقه فعالیت اجرایی-پژوهشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطوح مختلف را در کارنامه خود دارد.

ریاست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ریاست مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران از جمله مهمترین مسئولیت‌های وی بوده است.

پیش از این، «امیر ناظمی» در دوران وزارت ارتباطات دولت دوازدهم عهده‌دار این سمت بود و پس از روی کارآمدن دولت جدید و استعفای وی، «محسن نادری منش» به طور موقت سرپرست سازمان فناوری شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی