گزارش یکتانت از بلک فرایدی 2020: نقشه راهی برای دیجیتال مارکترها

گزارش یکتانت از بلک فرایدی 2020: نقشه راهی برای دیجیتال مارکترها

گزارش یکتانت از کمپین‌های تبلیغاتی بلک فرایدی ۲۰۲۰ اطلاعات مناسبی را در اختیار دیجیتال مارکترهایی می‌گذارد که امسال به دنبال اجرای کمپین تبلیغاتی در این رویداد هستند. کلمات تاثیرگذار در افزایش نرخ کلیک تبلیغات و حوزه‌های کسب‌وکاری که در این ایام تبلیغات بلک فرایدی بیشتر روی آن‌ها جواب می‌دهد از مهم‌ترین بخش‌های گزارش یکتانت است.

بلک فرایدی (جمعه سیاه) آخرین جمعه ماه نوامبر است که بزرگترین حراج‌ها در آمریکا و سایر کشورهای دنیا از جمله ایران برگزار می‌شود. در این روز که امسال مصادف با ۵ آذر است، فروشگاه‌ها و کسب‌وکارهای کشورهای دنیا تخفیف‌های بزرگی را ارائه کرده و سعی در جذب هر چه بیشتر مشتریان و فروش محصولات خود دارند.

یکتانت، سرویس تبلیغات، به تازگی گزارشی را از کمپین‌های تبلیغاتی در بلک فرایدی سال گذشته را آماده و منتشر ساخته است. داده‌ها و آمارهای این گزارش می‌تواند کمک کننده کسب‌وکارهایی باشد که امسال قصد دارند به این مناسبت، کمپین‌های تبلیغاتی برگزار کنند.

یکتانت در این گزارش، بازه زمانی ۴ تا ۱۰ آذر ۱۳۹۹ را به عنوان بازه تبلیغاتی بلک فرایدی در نظر گرفته است. در این بازه به ترتیب سه حوزه زیبایی، بهداشت و سلامت، مد و پوشاک و کالای الکترونیکی و دیجیتال بیش از سایر حوزه‌ها رشد تبلیغاتی داشته‌اند.

نکته جالب توجه، سهم بیشتر بازدیدها در روزهای بعد از بلک فرایدی است که نشان می‌دهد مردم با آغاز بلک فرایدی و تخفیفات به تبلیغات و خبرهای این حوزه بیشتر توجه می‌کنند.

آنطور که یکتانت می‌گوید ۲۲۲ کسب‌وکار فعال در حوزه زیبایی، بهداشت و سلامت در این بازه مجموعا ۵۳۶ کمپین‌ تبلیغاتی را با همراهی این مجموعه برگزار کردند که بیش از ۱.۳ میلیارد نمایش برای تبلیغات این حوزه ثبت شد.

در حوزه مد و پوشاک نیز ۱۸۴ کسب‌وکار با همراهی یکتانت، ۵۰۹ کمپین تبلیغاتی را اجرا کردند و بیش از یک میلیارد نمایش برای تبلیغات این حوزه حاصل شد.

در دسته کالای الکترونیک و دیجیتال نیز ۱۸۰ کسب‌وکار، ۴۳۹ کمپین تبلیغاتی را با همراهی یکتانت، اجرا کردند. بیش از ۵۰۰ میلیون بار نیز این تبلیغات دیده شدند.

در هر سه دسته ذکر شده، تبلیغات ریتارگتینگ محصول، میانگین CTR در دو دستگاه موبایل و دسکتاپ بیشتر از تبلیغات همسان و بنری بوده است. این موضوع نشان‌دهنده اثربخشی بیشتر این نوع تبلیغات است.

در تبلیغات ریتارگتینگ محصول، نسبت تبدیل ورودی‌های سایت به افرادی که سبد خرید را ساخته‌اند برای حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی در مقایسه با میانگین یک ماه گذشته، بیش از ۲ برابر شده بود. این رقم برای دسته مد و پوشاک ۶۴ درصد و برای حوزه لوازم الکترونیکی و دیجیتال در حدود ۲۷ درصد بود.

به نظر می‌رسد تخفیف‌‌های ارائه شده روی کالاهای حوزه زیبایی، بهداشت و سلامت بیش از سایر حوزه‌ها توانسته مشتریان خود را ترغیب به خرید کند.

بخش جالب توجه دیگر گزارش یکتانت به واژه‌های اثرگذار در دیده شدن تبلیغ‌ها اختصاص دارد. میانگین CTR (نرخ کلیک) کل تبلیغات همسان در بازه بلک فرایدی ۰.۱ درصد بوده است که واژه «قیمت» و «بهترین» در این نوع تبلیغات، نرخ کلیک را به ترتیب تا ۱۷۰ و ۱۵۰ درصد افزایش داده است. واژه‌های «رایگان» و «حراج» نیز در افزایش میانگین CTR تبلیغات، تاثیر بسزایی داشتند.

به نظر می‌رسد استفاده درست و به جا از این واژگان در طراحی کمپین‌های تبلیغاتی، می‌تواند کسب‌وکارها را به هدف خود یعنی فروش بیشتر محصولات برساند.

گزارش کامل یکتانت را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato