ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

مرکز CDC آمریکا به واکسن فایزر برای تزریق به کودکان ۵ تا ۱۱ سال مجوز داد

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) بالاخره به فایزر مجوز داد تا واکسن کرونای خود را برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال وارد بازار کند. این مجوز در شرایطی صادر شد که کمیته ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) بالاخره به فایزر مجوز داد تا واکسن کرونای خود را برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال وارد بازار کند. این مجوز در شرایطی صادر شد که کمیته مشورتی این مرکز با اتفاق آرا تزریق واکسن فایزر به کودکان را توصیه کرد.

با صدور مجوز برای واکسن کودکان فایزر انتظار می‌رود که تزریق بلافاصله در سراسر ایالات متحده آغاز شود. بسیاری از والدین آمریکایی مدت‌ها منتظر اعلام این خبر بودند تا بالاخره بتوانند کودکان خود را به کلاس‌های آموزشی، ورزشی و سایر فعالیت‌های حضوری برگردانند.

واکسن کرونای فایزر در دوزهای کوچک‌تر به کودکان تزریق می‌شود. اندازه این دوزها یک سوم دوز تزریقی به نوجوانان و بزرگسالان خواهد بود. دکتر «کامیل کاتن»، عضو کمیته مشورتی CDC پیش از رای‌گیری درباره این مجوز گفت: «بسیاری از کودکان در طول دوره همه‌گیری پدر یا مادر خود را از دست دادند و این اتفاق بسیار غم‌انگیز است. به عنوان یک متخصص بیماری‌های عفونی و یک مادر که به هر دو فرزندش واکسن زده، تزریق واکسن به این گروه سنی را به طول کامل تایید و حمایت می‌کنم.»

دکتر «راشل والنسکی»، مدیر CDC پیش از رای‌گیری کمیته مشورتی گفت معمولا کمتر پیش می‌آید که کودکان به نمونه‌های حاد بیماری کرونا مبتلا شوند، اما بخش کوچکی از آن‌ها دچار این مشکل می‌شوند. حداقل ۲۳۱۶ کودک ۵ تا ۱۱ ساله به سندرم التهابی چند سیستمی (MIS-C) مبتلا شده‌اند که عارضه‌ای نادر اما خطرناک در اثر بیماری کووید-۱۹ است.

دکتر «متیو دیلی»، مشاور CDC به این کمیته گفت تاکنون حداقل ۱.۹ میلیون مبتلا به ویروس کرونا در این گروه سنی شناسایی شده که از این میان، ۸,۳۰۰ نفر به بیمارستان رفته‌اند و حداقل ۹۴ نفر جان باخته‌اند. والنسکی افزود: «احتمال بروز نمونه‌های وخیم کرونا، نیاز به بستری شدن یا سندرم التهابی چند سیستمی مزمن در کودکان همچنان پایین است، اما ریسک این اتفاقات هنوز بسیار بالا و ویران‌کننده است.»

طبق برنامه کاخ سفید، کودکان ۵ تا ۱۱ سال از ۱۷ آبان واکسن کرونای فایزر را دریافت می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی