ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افشای اسناد جدید: فیسبوک کودکان ۶ ساله را هدف قرار داده بود

اطلاعات جدید افشایی از فیسبوک نشان می‌دهد که این شرکت چند وقت پیش به دنبال جذب نیروهایی بوده که بتوانند استراتژی‌های جذب کودکان ۶ سال به بالا را در تمام سرویس‌های این شرکت تدوین کنند. ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

اطلاعات جدید افشایی از فیسبوک نشان می‌دهد که این شرکت چند وقت پیش به دنبال جذب نیروهایی بوده که بتوانند استراتژی‌های جذب کودکان ۶ سال به بالا را در تمام سرویس‌های این شرکت تدوین کنند. این اسناد توسط خانم «هاوگن»، سوت‌زن معروف فیسبوک منتشر شده است.

بر اساس اسناد جدیدی که «فرانسیس هاوگن»، مدیر سابق فیسبوک به کنگره ارائه کرده، این شرکت به دنبال توسعه محصولات جدیدی برای کودکان حداقل ۶ ساله بوده است. سندی به تاریخ ۹ آوریل می‌گوید: «شرکت ما در حال انجام سرمایه‌گذاری عظیمی روی نوجوانان است و تیمی مجازی شکل داده تا تجربه‌های ایمن‌تر و خصوصی‌تری برای نوجوانان ایجاد و وضعیت زندگی آن‌ها و خانواده‌شان را بهبود ببخشد. بسیاری از محصولات ما (به جز Messenger Kids) از قدیم برای افراد کمتر از ۱۳ سال طراحی نشده بود.»

فیسبوک به دلیل قانونی موسوم به «قانون محافظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان» (COPPA) معمولا گروه سنی زیر ۱۳ سال را هدف قرار نداده است. این قانون شرکت‌ها را در زمینه گردآوری و نشر اطلاعات کودکان محدود می‌کند. برای مثال، شرکت‌ها نمی‌توانند بدون رضایت والدین اطلاعات فرزندان آن‌ها را به اشخاص ثالث بدهند.

با این حال، در اسناد فیسبوک ذکر شده که این شرکت ۷ آگهی استخدام در زمینه توسعه پروژه‌های کودکان داشته است. این نیروها قرار بود در پروژه‌هایی مثل اینستاگرام Youth، پروژه‌ای متوقف‌شده برای رنج سنی ۱۰ تا ۱۲ سال و حتی در منصبی مشترک برای نظارت بر Messenger Kids و یک پلتفرم برای نوجوانان کار کنند.

سند جدید افشایی از فیسبوک می‌گوید این تیم جدید مشغول تدوین استراتژی‌هایی برای گروه سنی ۶ تا ۱۶ سال بوده است. ظاهرا این شرکت قصد نداشته تمرکز خود را فقط به یک اپلیکیشن محدود کند و قصد داشته کودکان را در همه سرویس‌هایش جذب کند.

تنها سرویس فیسبوک برای افراد کوچک‌تر از ۱۳ سال Messenger Kids است که در قوانین آن گفته شده اطلاعات کاربران به اشخاص ثالث فروخته نمی‌شود. منتها دو سال پیش باگی در این پیام‌رسان باعث شد کاربران بتوانند بدون اجازه افراد را به گروه‌های خود بیاورند. نمایندگان کنگره معتقدند بودند که فیسبوک با این اشتباه قانون COPPA را زیر پا گذاشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۱۲ آبان ۱۴۰۰

    مگه با کارمنداش قرارداد عدم افشا نمیبنده؟؟؟؟

مطالب پیشنهادی