پورشه کیمن GT4 RS رکورد نوربرگ رینگ را شکست؛ قاتل سوپر اسپرت های گرانقیمت

پورشه کیمن GT4 RS رکورد نوربرگ رینگ را شکست؛ قاتل سوپر اسپرت های گرانقیمت

قدرتمندترین و سریع ترین مدل کیمن یعنی پورشه ۷۱۸ Cayman GT4 RS به زودی توسط این ساکن اشتوتگارت روانه بازار خواهد شد و به همین مناسبت پورشه با انتشار ویدیوی از رکورد شکنی این محصول در حهنم سبز یا همان پیست نوربرگ رینگ خبر داده است.

پورشه ۷۱۸ Cayman GT4 RS توانست رکورد ۷ دقیقه و ۹.۳۰ ثانیه را از خود بر جای بگذارد که در حدود ۲۳ ثانیه سریع تری از ۷۱۸ Cayman GT4 معمولی است.

پورشه از لاستیک های میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲ R برای این رکوردشکنی استفاده کرده است.

تایم ثبت شده توسط این پورشه که به آن لقب ۹۱۱ کوچک می دهند در حد و اندازه سوپرخودروهای چند سال اخیر است و به راحتی از آن ها پیشی می گیرد.

انتظار می رود که موتور ۶ سیلندر تخت ۴ لیتری تنفس طبیعی توانایی تولید قدرت بیش از ۴۷۰ اسب بخار را داشته باشد و با توجه به بال عظیم الجثه، اسپیلیتر و استفاده از ورودی های هوای NACA بر روی کاپوت خودرو، کیمن GT4 RS یکی از سریع ترین خودروهای اسپرت با ابعاد کوچک بازار لقب بگیرد.

در حال حاضر از مهم ترین رقبای این محصول می توان به بی ام و M2 CS اشاره کرد که توانایی رقابت با این کیمن را دارد.

کیمن در سالیان اخیر بشدت محصول پر طرفداری بوده است و گرچه پورشه به علت استفاده از موتور ۴ سیلندر توربو در مدل پایه آن مورد سرزنش قرار گرفت اما بدون هیچ شکی انتخاب اول بازار در این کلاس است.

نکته قابل توجه عرضه شماری از نسل فعلی باکستر ۷۱۸ به کشورمان پیش از ممنوعیت واردات است. پورشه قرار است در ماه جاری میلادی به طور رسمی از کیمن GT4 RS پرده برداری کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato