ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل روی توسعه روش ساده‌تری برای جستجوی فایل‌ها در درایو کار می‌کند

گوگل در حال آزمایش فیلترهای جدیدی برای جستجو کاربران در «گوگل درایو» است که کار آن‌ها را در پیدا کردن فایل موردنظر خود ساده‌تر می‌کند. این ویژگی که «search chips» نامیده می‌شود، چندین فیلتر مختلف ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰

گوگل در حال آزمایش فیلترهای جدیدی برای جستجو کاربران در «گوگل درایو» است که کار آن‌ها را در پیدا کردن فایل موردنظر خود ساده‌تر می‌کند. این ویژگی که «search chips» نامیده می‌شود، چندین فیلتر مختلف را به زیر نوار جستجو پلتفرم گوگل اضافه می‌کند.

کاربرانی که از گوگل درایو استفاده می‌کنند، می‌دانند که ابزار جستجوی آن گاهی چندان مفید ظاهر نمی‌شود. در برخی موارد جستجو کردن می‌تواند به نتایج بسیار زیاد و گسترده‌ای ختم شود و هدف اصلی کاربران را ارائه نکند. گوگل با الهام گرفتن از جیمیل، قصد دارد این مشکل را با معرفی مجموعه جدیدی از فیلترها در زیر نوار جستجو برطرف کند که به کاربران اجازه می‌دهد نتایج جستجو خود را تنظیم و مدیریت کنند.

گوگل درایو

در واقع غول فناوری قصد دارد جستجو در گوگل درایو را برای کاربران خود ساده‌تر کرده تا تجربه کلی سرویس خود را بهبود بخشد. همانطور که در فایل GIF به اشتراک گذاشته شده توسط غول موتور جستجو مشاهده می‌کنید، اکنون کاربران گوگل درایو می‌توانند نتایج جستجو خود را بر اساس مواردی از جمله نوع فایل، تاریخ اصلاح و موارد دیگر محدود کنند.

گوگل درایو از قبل برای فیلتر کردن فایل‌های خود راهی را به کاربران ارائه می‌کند، اما غول موتور جستجو این ویژگی را در زیر منویی پنهان کرده است که با ضربه زدن روی آیکون سمت راست نوار جستجو دیده می‌شود. با این وجود می‌توان گفت که اکثر کاربران احتمالا حتی از وجود آن اطلاعی ندارند و چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

در مقابل، قابلیت‌های جدید برای جستجو در گوگل درایو کاملا قابل دسترس و مشاهده هستند. البته آزمایش این ویژگی هم اکنون در مرحله بتا قرار دارد و اگر قصد بررسی آن را دارید، باید فرم ثبت نام بتا را پر کنید. هر زمانی که ویژگی‌های جستجو جدید آماده شوند، در دسترس تمام کاربران محیط کار گوگل قرار خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی