مایکروسافت ۱۸ آبان رویدادی با تمرکز بر فناوری‌های آموزشی برگزار می‌کند

مایکروسافت ۱۸ آبان رویدادی با تمرکز بر فناوری‌های آموزشی برگزار می‌کند

مایکروسافت سه‌شنبه همین هفته رویدادی با محوریت فناوری‌های آموزشی برگزار خواهد کرد تا احتمالا از محصولات جدید خود برای دانش‌آموزان و دانشجویان پرده بردارد. در این مراسم قرار است اطلاعات بیشتری درباره برنامه‌های فعلی و آتی مایکروسافت در حوزه آموزش ارائه شود.

در حال حاضر جزئیات زیادی پیرامون این رویداد در دسترس نیست، اما مایکروسافت از کاربران دعوت کرده که سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۹:۳۰ به وقت ایران در این مراسم حاضر شوند تا نگاهی به جدیدترین فناوری‌های این شرکت داشته باشند و ردموندی‌ها شکاف باقی مانده از دوران همه‌گیری ویروس کرونا را بررسی کنند. این مراسم میزبان شرکای مایکروسافت، مدیران مدارس و چند مهمان ویژه خواهد بود.

این رویداد در شرایطی برگزار می‌شود که مایکروسافت اوایل مهر ماه ویندوز ۱۱ را به عنوان نسخه بعدی سیستم عامل خود منتشر کرد. افزون بر این، شایعاتی درباره ویندوز ۱۱ SE و سرفیس لپ‌تاپ SE شنیده شده که احتمالا برای رقابت مستقیم با کروم‌بوک‌ها توسعه داده می‌شوند و بازار دانش‌آموزان مدارس را هدف قرار خواهند داد.

سرفیس لپ‌تاپ SE طبق شایعات نمایشگری ۱۱.۶ اینچی دارد و از پردازنده اینتل N4120 سلرون و حداکثر ۸ گیگابایت رم استفاده می‌کند. این لپ‌تاپ اقتصادی از سیستم عاملی بهره‌مند خواهد شد که شبیه نسخه S ویندوز ۱۰ خواهد بود. از آن‌جایی که این دستگاه برای دانش آموزان طراحی شده، احتمالا نباید قیمت زیادی داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود که مایکروسافت این دستگاه را با قیمتی کمتر از ۴۰۰ دلار روانه بازار کند.

البته مایکروسافت چند وقت پیش در انتهای شهریور ماه در رویدادی به معرفی چند مورد از محصولات جدید سرفیس پرداخته بود، اما این محصولات تمرکز خاصی بر مصارف آموزشی و تحصیلی نداشتند. حالا می‌توانیم انتظار داشته باشیم که دستگاه‌هایی را مخصوص دانش‌آموزان ببینیم. ولی باید این احتمال را در نظر داشت که هیچ سخت‌افزاری در این مراسم از راه نرسد و فقط شاهد رونمایی از فناوری‌ها و سرویس‌های نرم‌افزاری باشیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato