ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کاربران با پرداخت حق اشتراک، قادر به توقف پخش تبلیغات در تلگرام خواهند بود

تلگرام از اوایل آبان نمایش تبلیغات در کانال‌های بزرگ با بیش از ۱۰۰۰ عضو را آغاز کرد. حالا امروز مدیرعامل این شرکت از طرحی برای خرید اشتراک به منظور لغو نمایش تبلیغات خبر داده است. ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

تلگرام از اوایل آبان نمایش تبلیغات در کانال‌های بزرگ با بیش از ۱۰۰۰ عضو را آغاز کرد. حالا امروز مدیرعامل این شرکت از طرحی برای خرید اشتراک به منظور لغو نمایش تبلیغات خبر داده است.

«پاول دوروف»، مدیرعامل تلگرام در پستی در کانال روسی خود گفت کاربران بسیاری خواهان قابلیتی برای غیرفعال‌سازی تبلیغات در این پیام‌رسان بوده‌اند. به همین منظور او از دو تغییر جدید در این اپلیکیشن خبر داده است: ۱) کاربران می‌توانند نمایش تبلیغات را برای خودشان متوقف کنند. ۲) مدیران کانال‌ها می‌توانند نمایش تبلیغات در کانال‌های خود را متوقف کنند.

دوروف می‌گوید این شرکت چند وقتی است که روی قابلیت اول کار می‌کند و قصد دارد تا چند هفته دیگر آن را در دسترس کاربران قرار دهد. این ویژگی در ازای پرداخت یک هزینه اشتراک معقولانه به کاربر اجازه می‌دهد به‌طور مستقیم از تلگرام حمایت کند و دیگر در هیچ کجای برنامه تبلیغات نبیند.

مدیرعامل تلگرام درباره تغییر دوم اعلام کرده که این شرکت هنوز در حال ارزیابی شرایط اقتصادی به منظور پیاده‌سازی امکانی است که بتواند نمایش تبلیغات در کانال‌ها را متوقف کند. با این کار، مدیران کانال‌ها هم می‌توانند در ازای پرداخت هزینه جلوی نمایش تبلیغات در کانال‌های خود را بگیرند.

پاول دوروف می‌گوید این شرکت به کار روی قابلیت‌هایی که کاربران خواستار آن‌ها هستند، ادامه می‌دهد. به ادعای او، خواست کاربران و تولیدکنندگان محتوا، اولویت اول این شرکت در مراحل مختلف توسعه تلگرام خواهد بود. دو ویژگی فوق هنوز در دست ساخت قرار دارند و به‌صورت عمومی عرضه نشده‌اند.

تلگرام در ابتدای فعالیت خود مدعی بود که پیام‌رسان آن‌ها همیشه رایگان خواهند ماند و هیچ گاه به نمایش تبلیغات نمی‌پردازد. اما حالا با توجه به افزایش قابل توجه شمار کاربران این اپلیکیشن و مشکلاتی که برای عرضه توکن دیجیتال این شرکت پیش آمد، به نظر می‌رسد که راهی جز تبلیغات برای درآمدزایی و پوشش هزینه‌ها باقی نمانده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی