ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپلیکیشن Phhhoto از متا و اینستاگرام بخاطر کپی‌برداری و رفتارهای ضدرقابتی شکایت کرد

اپلیکیشن ازکارافتاده‌ Phhhoto با استناد به رفتارهای ضدرقابتی از شرکت متا یا همان فیسبوک شکایت کرد. این اپلیکیشن مدعی است فیسبوک ابتدا تظاهر به همکاری با آن‌ها کرده اما بعدا با کپی قابلیت‌های Phhhoto، باعث ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

اپلیکیشن ازکارافتاده‌ Phhhoto با استناد به رفتارهای ضدرقابتی از شرکت متا یا همان فیسبوک شکایت کرد. این اپلیکیشن مدعی است فیسبوک ابتدا تظاهر به همکاری با آن‌ها کرده اما بعدا با کپی قابلیت‌های Phhhoto، باعث نابودی کسب و کار آن‌ها شده است.

فناوری اپلیکیشن Phhhoto به کاربران اجازه می‌داد ۵ فریم را در یک لحظه ثبت کنند و ویدیوی کوتاه تکرارشونده‌ای بسازند که در پلتفرم خود آن‌ها یا اینستاگرام قابل اشتراک‌گذاری بود. اگر این قابلیت برایتان آشناست، اشتباه نمی‌کنید چون Phhhoto مدعی است که فیسبوک با کپی این ویژگی در سال ۲۰۱۵ قابلیت بومرنگ را به اینستاگرام اضافه کرد.

سازنده این اپلیکیشن حالا در شکایتی که در دادگاه منطقه‌ای آمریکا ثبت کرده، می‌گوید: «اقدامات فیسبوک و اینستاگرام کسب و کار Phhhoto را نابود کرد و فرصت‌های جذب سرمایه برای این شرکت را از بین برد. Phhhoto بخاطر نتیجه مستقیم رفتارهای ضدرقابتی فیسبوک شکست خورد. Phhhoto در مسیر تبدیل شدن به یک شبکه اجتماعی بزرگ قرار داشت که از نظر اندازه، مقیاس و ارزش سهام‌داری قابل مقایسه با سایر شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌هایی بود که فیسبوک با آن‌ها تداخلی نداشت.»

برنامه Phhhoto در سال ۲۰۱۴ منتشر و در سال ۲۰۱۷ از رده خارج شد. این برنامه مدعی است که در دوران اوج خود ۳.۷ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته و حتی افراد مشهوری مثل «بیانسه»، «جو جوناس»، «کریسی تایگن» و «بلا حدید» کاربر آن بودند و محتواهای این اپلیکیشن را در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کردند. Phhhoto می‌گوید مارک زاکربرگ و «کوین سیستروم»، مدیرعامل سابق اینستاگرام و چند نفر دیگر از کارمندان فیسبوک هم این برنامه را در ماه اوت ۲۰۱۴ دانلود و قابلیت‌های آن را بررسی کرده بودند.

«برایان هورن»، مدیر روابط راهبردی فیسبوک در فوریه ۲۰۱۵ با Phhhoto تماس گرفت و پیشنهاد داد که قابلیت‌های این اپلیکیشن در فیسبوک مسنجر پیاده شوند. Phhhoto این پیشنهاد را رد کرد، اما در ادامه هورن پیشنهاد ارائه محتواهای این اپلیکیشن در فید اخبار فیسبوک را داد. Phhhoto می‌گوید هورن در نهایت با اشاره به گفتگوهای حقوقی درون فیسبوک اعلام کرد که امکان همکاری بین این دو شرکت وجود ندارد.

در ماه مارس ۲۰۱۵ تنظیمات اینستاگرام تغییر کرد تا کاربران Phhhoto نتوانند دوستان خود را در اینستاگرام پیدا کنند. این اپلیکیشن مدعی است هورن به تیمش گفته که فیسبوک از افزایش شمار کاربران Phhhoto در اثر همکاری با اینستاگرام ناراحت بوده است. سرانجام در ماه اکتبر ۲۰۱۵، اینستاگرام از قابلیت بومرنگ پرده برداشت و Phhhoto متوجه شد که محتواهای این اپلیکیشن در اینستاگرام سرکوب می‌شود.

Phhhoto حالا به دنبال برگزاری دادگاهی با حضور هیئت منصفه است و رقم نامشخصی از فیسبوک غرامت می‌خواهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی