ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کمبود تراشه برنامه تولید پلی استیشن ۵ را برهم زد

مشکلات مربوط به کمبود جهانی تراشه نه تنها باعث شد سونی نتواند به آمار تولید برآورد شده برای پلی استیشن ۴ دست پیدا کند، بلکه این موضوع برای پلی استیشن ۵ نیز رخ داده است. ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۸

مشکلات مربوط به کمبود جهانی تراشه نه تنها باعث شد سونی نتواند به آمار تولید برآورد شده برای پلی استیشن ۴ دست پیدا کند، بلکه این موضوع برای پلی استیشن ۵ نیز رخ داده است.

سونی انتظار داشت در فروردین امسال تا سال آینده بتواند ۱۶ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ مونتاژ کند، اما ظاهرا مشکلات تولید غول صنعت بازی ژاپنی باعث شده نتواند این هدف را محقق کند و احتمالا در بهترین حالت امکان مونتاژ حدود ۱۵ میلیون دستگاه برای این شرکت فراهم خواهد شد.

طبق گزارش بلومبرگ؛ سونی پیش‌بینی کرده است که در سال مالی جاری ۱۴.۸ میلیون دستگاه کنسول پلی استیشن ۵ به فروش خواهد رسید. هرچند عدد جدید نسبت به آمار ارائه شده در گذشته کاهش چندان زیادی پیدا نکرده است، اما محدودیت‌های آینده و احتمالی سونی برای عرضه کنسول نسل نهم خود را نشان می‌دهد. در واقع این شرکت قصد داشت با رسیدن به فروش ۱۶ میلیون دستگاه، سهم بازار خود را برای سال بعد تضمین کند.

پلی استیشن ۵

در گزارش‌های قبلی گفته شده بود که سونی در زمینه لجستیک و همچنین تامین قطعات مورد نیاز خود با مشکل مواجه شده است، زیرا هم اکنون جهان با معضل بی‌سابقه کمبود چیپست دست و پنجه نرم می‌کند. گزارش بلومبرگ همچنین اضافه می‌کند که محموله‌ها همیشه به موقع عرضه نمی‌شوند و سطوح مختلف عرضه واکسن، عملیات پایگاه‌های تولید را پیچیده کرده است.

هرچند سونی فروش ۲۲.۶ میلیون پلی استیشن ۵ را برای سال مالی آینده پیش‌بینی کرده که از آوریل ۲۰۲۲ آغاز می‌شود، اما شرکای تولید کننده این شرکت ادعا می‌کنند که رسیدن به این هدف بسیار دشوار خواهد بود. به عبارت دیگر، انتظار نداشته باشد که خرید پلی استیشن ۵ به این زودی‌ها آسان شود.

علاوه بر سونی، نینتندو نیز در اوایل این ماه به دلیل کمبود قطعات، پیش بینی فروش کنسول دستی سوییچ را تا ۱.۵ میلیون دستگاه کاهش داد. همچنین کنسول دستی «استیم دک» از شرکت Valve نیز به همین دلایل اکنون قرار است با دو ماه تاخیر در فوریه ۲۰۲۲ عرضه شود. با این وجود بسیاری از ناشران ادعا می‌کنند که به دلیل کمبود کنسول، فروش نسخه کامپیوتر بازی‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی