ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

شرکت آکسیوم اولین پرواز تجاری خود به ایستگاه فضایی را سال ۲۰۲۲ انجام می‌دهد

شرکت خصوصی آکسیوم (Axiom) ضمن اشاره به برنامه ماموریت‌های علمی خود گفت قرار است اولین فضانوردان پرتاب تجاری‌اش، سال آینده میلادی به ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند. این ماموریت‌ها شامل آزمایش‌هایی با سلول‌های بنیادی و هولوگرام ...

ریحانه ولی‌پور
نوشته شده توسط ریحانه ولی‌پور | ۲۸ آبان ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۹

شرکت خصوصی آکسیوم (Axiom) ضمن اشاره به برنامه ماموریت‌های علمی خود گفت قرار است اولین فضانوردان پرتاب تجاری‌اش، سال آینده میلادی به ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند. این ماموریت‌ها شامل آزمایش‌هایی با سلول‌های بنیادی و هولوگرام سه بعدی است که در فضا انجام می‌شود.

این آزمایشات با اعضای خدمه ماموریت Ax-1 آکسیوم انجام خواهد شد. این ماموریت در فوریه ۲۰۲۲ میلادی با راکت فالکون ۹ و کپسول کرودراگون اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد رفت. اعضای این خدمه را مایکل لوپز-آلگریا، فضانورد سابق ناسا و کارمند کنونی شرکت آکسیوم؛ لری کانر، سرمایه‌گذار فعال آمریکایی؛ مارک پتی، سرمایه‌گذار کانادایی و ایتان استیب، سرمایه‌گذار اسرائیلی و خلبان سابق اسرائیل تشکیل می‌دهند. به جز لوپز-آلگریا، باقی اعضا هر کدام ۵۵ میلیون دلار برای هر صندلی پرداخت کردند.

زمانی که این ماموریت به ایستگاه فضایی برسد، این خدمه هشت روز در آنجا می‌گذراند و آزمایشات علمی را به همراه فضانوردان ناسا انجام می‌دهند. این تحقیقات به طور کلی صد ساعت زمان نیاز دارند و تمام اعضای خدمه اعلام کردند که ترجیح می‌دهند بیشتر زمان خود را صرف انجام این آزمایشات کنند. نکته جالب دیگر این است که آن‌ها ترجیح دادند که زمان اضافی خود را به دیدن منظره زمین از ایستگاه فضایی و لذت بردن از آن اختصاص دهند.

یکی از این آزمایشات که با سلول‌های بنیادی انجام می‌شود، درباره تاثیر سفرهای فضایی روی سلامت قلب و سلول‌های پیر خواهد بود. آزمایش دیگر با هولولنز (HoloLens) شرکت مایکروسافت برای ایجاد ارتباط هولوگرامی انجام خواهد شد. ناسا قبلا چنین کاری را با انتقال تصویر شخصی روی زمین به فضا انجام داده، اما این بار قرار است تا ارتباطی دو طرفه صورت بگیرد. یکی از اعضای خدمه با ارسال تصویر خود به زمین و دریافت تصویر شخصی دیگر در ایستگاه فضایی، دیالوگی انجام خواهد داد تا تا اولین ارتباط دو طرفه با هولوگرام را از فضا انجام دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی