شیائومی احتمالا زودتر از سامسونگ موبایلی با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی روانه بازار می‌کند

شیائومی احتمالا زودتر از سامسونگ موبایلی با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی روانه بازار می‌کند

براساس توییت منتشر شده از سوی یکی از منابع آگاه بازار با نام کاربری «Ice Universe»، شیائومی در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ در گوشی‌های خود بهره می‌برد. سامسونگ نیز در سال ۲۰۲۳ ظاهرا قصد دارد موبایل‌های خود به این دوربین مجهز کند.

موتورولا نیز علاقه زیادی به استفاده از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ در محصولات خود دارد. اکنون گفته می‌شود موتورولا حتی قبل از شیائومی از این دوربین استفاده می‌کند. بنابراین موتورولا تا پایان سال ۲۰۲۲ یک گوشی با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی راهی بازار می‌کند.

سامسونگ این لنز را با نام ISOCELL HP1 معرفی کرده بود. این سنسور در ماه سپتامبر با عنوان اولین دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی گوشی‌های هوشمند معرفی شد. دیدن عملکرد این دوربین در دنیای واقعی جذاب است. شیائومی و سامسونگ هر دو محصولات خود را به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز کرده‌اند.

ایزوسل HP1 حسگری در ابعاد ۱/۱.۲۲ اینچی با اندازه پیکسل ۰/۶۴ میکرومتر است. فناوری جدید «ChameleonCell» این سنسور براساس نور محیطی، دو حالت ترکیب پیکسل ۲ در ۲ یا ترکیب پیکسل ۴ در ۴ را ارائه می‌دهد. ایزوسل HP1 بیشترین وضوح تصویر را در تاریخ توسعه حسگر موبایل سامسونگ ارائه می‌دهد. حسگرهای جدید سامسونگ با فناوری ترکیب کردن پیکسل‌ها (پیکسل باینینگ) می‌توانند خروجی با کیفیت‌تری را براساس نور محیطی ارائه بدهند.

همچنین ایزوسل HP1 از تصویربرداری ویدیویی ۸K با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه و همچینن فیلمبرداری ۴K با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه و میدان دید نسبتا وسیعی پشتیبانی می‌کند. سامسونگ توضیحی در مورد فناوری فوکوس خودکار به کار گرفته شده در این سنسور مطرح نکرده است.

در حالت پیکسل باینینگ ۲ در ۲، این حسگر جدید سامسونگ می تواند تصاویر ۵۰ مگاپیکسلی را با پیکسل‌‌های ۱.۲۸ میکرومتر ارائه دهد. در حالت ترکیب پیکسل ۴ در ۴ نیز این حسگر جدید سامسونگ تصاویر ۱۲.۵ مگاپیکسلی را با اندازه پیکسل ۲.۶۵ میکرومتر ارائه می‌دهد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato