فضانوردان ناسا در پیاده‌روی فضایی آنتن ایستگاه فضایی را تعویض کردند

فضانوردان ناسا در پیاده‌روی فضایی آنتن ایستگاه فضایی را تعویض کردند

دو فضانورد ناسا، «توماس مارشبرن» و «کایلا برون» که از اعضای خدمه Expedition 66 هستند، اولین پیاده‌روی فضایی این ماموریت را روز پنج شنبه ساعت ۲۱:۱۷ به وقت تهران انجام دادند. فضانوردان در این پیاده‌روی فضایی که ۶ ساعت و ۳۲ دقیقه طول کشید، آنتن SASA را روی پورت-۱ ساختار خرپایی ایستگاه فضایی نصب کردند و آنتن قدیمی را جدا کردند. علاوه بر این، آن‌ها پیچ و مهره‌های پورت-۴ این ساختار را هم عوض کردند. 

مربوط به پیاده‌روی فضایی دیروز

این پنجمین پیاده‌روی فضایی مارشبرن، اولین پیاده‌روی برون و سیزدهمین پیاده‌روی فضایی امسال در ایستگاه فضایی بین‌المللی بود. حالا مارشبرن به طور کلی ۳۱ ساعت و یک دقیقه پیاده‌روی فضایی انجام داده است. تمام اعضای خدمه تاریخ ایستگاه فضایی بین‌المللی ۶۴ روز و ۱۲ ساعت و ۲۶ دقیقه ماموریت فضایی در خارج از ایستگاه انجام دادند و به طور کلی ۲۴۵ پیاده‌روی فضایی برای تعمیر ابزار ایستگاه انجام شده است.

در اوایل این ماه، ایستگاه فضایی بین‌المللی به هدف ۲۱ ساله خود برای حضور مداوم انسان در آن و ارائه فرصت‌های منحصر به فرد برای انجام تحقیقات  علمی و مرتبط با فناوری شد تا به آماده‌سازی ماموریت‌های بلندمدت در ماه و مریخ و حتی بهتر شدن زندگی روی زمین نیز کمک کند. در این مدت، ۲۴۹ نفر از ۱۹ کشور در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور پیدا کردند و حدود ۳ هزار تحقیق از ۱۰۸ کشور دنیا در این آزمایشگاه مداری انجام شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato