ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

فضانوردان ناسا در پیاده‌روی فضایی آنتن ایستگاه فضایی را تعویض کردند

دو فضانورد ناسا، «توماس مارشبرن» و «کایلا برون» که از اعضای خدمه Expedition 66 هستند، اولین پیاده‌روی فضایی این ماموریت را روز پنج شنبه ساعت ۲۱:۱۷ به وقت تهران انجام دادند. فضانوردان در این پیاده‌روی ...

ریحانه ولی‌پور
نوشته شده توسط ریحانه ولی‌پور | ۱۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

دو فضانورد ناسا، «توماس مارشبرن» و «کایلا برون» که از اعضای خدمه Expedition 66 هستند، اولین پیاده‌روی فضایی این ماموریت را روز پنج شنبه ساعت ۲۱:۱۷ به وقت تهران انجام دادند. فضانوردان در این پیاده‌روی فضایی که ۶ ساعت و ۳۲ دقیقه طول کشید، آنتن SASA را روی پورت-۱ ساختار خرپایی ایستگاه فضایی نصب کردند و آنتن قدیمی را جدا کردند. علاوه بر این، آن‌ها پیچ و مهره‌های پورت-۴ این ساختار را هم عوض کردند. 

مربوط به پیاده‌روی فضایی دیروز

این پنجمین پیاده‌روی فضایی مارشبرن، اولین پیاده‌روی برون و سیزدهمین پیاده‌روی فضایی امسال در ایستگاه فضایی بین‌المللی بود. حالا مارشبرن به طور کلی ۳۱ ساعت و یک دقیقه پیاده‌روی فضایی انجام داده است. تمام اعضای خدمه تاریخ ایستگاه فضایی بین‌المللی ۶۴ روز و ۱۲ ساعت و ۲۶ دقیقه ماموریت فضایی در خارج از ایستگاه انجام دادند و به طور کلی ۲۴۵ پیاده‌روی فضایی برای تعمیر ابزار ایستگاه انجام شده است.

در اوایل این ماه، ایستگاه فضایی بین‌المللی به هدف ۲۱ ساله خود برای حضور مداوم انسان در آن و ارائه فرصت‌های منحصر به فرد برای انجام تحقیقات  علمی و مرتبط با فناوری شد تا به آماده‌سازی ماموریت‌های بلندمدت در ماه و مریخ و حتی بهتر شدن زندگی روی زمین نیز کمک کند. در این مدت، ۲۴۹ نفر از ۱۹ کشور در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور پیدا کردند و حدود ۳ هزار تحقیق از ۱۰۸ کشور دنیا در این آزمایشگاه مداری انجام شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی